Bugünkü
Takvim

Şişmanlatmayan kantin

Obeziteye savaş açan 3 bakanlık el ele verdi; okul kantinlerinde yeni dönem başladı. Ürünler artık ‘okul gıdası’ logosuyla satılacak.

Şişmanlatmayan kantin
Türkiye'nin geleceğinin garantisi çocukları sağlıksız gıdalardan korumak için 3 bakanlık harekete geçti. Tarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı okul kantinlerinde satılan ürünlere 'okul gıdası' logosu getirerek obeziteye savaş açacak. İyi beslenme alışkanlığına uygun gıdaları diğer ürünlerden ayırmayı hedefleyen uygulama hayata geçti. 2019-2020 öğretim yılından itibaren okul gıdası logosu olmayan ürünlerin okul kantinlerinde satışına izin verilmeyecek. ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, uygulamayla 17 milyonu aşkın öğrencinin gıdası ve sağlığını kontrol altına almış olacaklarına dikkati çekerek, "Logosuz ürünler okul kantinlerinde satılamayacak" dedi. Bakanı Ziya Selçuk da okul kantinlerindeki gıdalar için logo uygulamasının, ürünlerin denetlenmesini ve izlenmesini kolaylaştıracağını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.