Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.12.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.12.2018 12:42
ABONE OL

'nden 'a sansürü

Sözde demokrat özgürlük savunucusu , yazarı 'a sansürü uyguladı. Bartu Oral tarafından kaleme alınan "Karagöz ile Hacivat" isimli yazı, gazetede kesilerek yayınlandı.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Bartu Soral'a Soros sansürü

yazarı , köşesinde kaleme aldığı yazıda "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan tutuklu bulunan Kavala'nın Türkiye'deki faaliyetlerine dikkat çekince çuların hedefi oldu.

Gazetede geçtiğimiz günlerde yayınlanan "Osman Kavala olayı" isimli yazısının ardından Bartu Soral; başta 'li olmak üzere , , gibi isimlerin sert tepkisiyle karşılaştı. Sorosçuların bu saldırılarına bugün bir yenisi daha eklendi. Cumhuriyet Gazetesi'nde kendisini eleştiren Zeynep Oral, Orhan Bursalı ve Ali Sirmen'in yazıları açıkça yayınlanırken; Soral'ın bugün kaleme aldığı "Karagöz ile Hacivat" isimli yazısı Cumhuriyet Gazetesi tarafından sansüre uğradı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Konu ile ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Bartu Soral, Cumhuriyet Gazetesi'ne çok sert eleştirilerde bulundu. Soral yaptığı açıklamada "Maskeleri inince terbiyesizleşen Soroscuların, hakaretlerini yayınlayan genel yayın yönetmeni, bugünkü yazımı kesmiş. Hakaret serbest. Antiemperyalist olmak yasak. Düşünce zenginliği adı altında her türlü terbiyesizliği yapanların gerçek yüzü budur. Demokrat sansürcü." diyerek yazısının sansürlendiğini duyurdu.

İŞTE SANSÜRLENEN KISIMLARDAN BAZILARI
Kimisi, "hanımefendi maskesi"ni çıkartmış; kusuyor, kimisi cilalı lafları bırakmış; ustura-maymun diye içindekileri döküyor... Ötekisi, kafan basmıyor diyor… Bu mu Cumhuriyet gazetesi yazarlarının seviyesi?.. İçeriğe giren; emperyalizm, Soros konuşan, analiz yapan yok.