Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.11.2018 14:13
  • Son Güncelleme: 29.11.2018 14:46

Son dakika: davasında istenen cezalar belli oldu

" darbeye teşebbüs" davasında savcı, 59 sanığın "hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.

25 Aralık davasında istenen cezalar belli oldu

soruşturmasında usulsüzlük yaptıkları iddiası ile 13'ü tutuklu 71 sanıklı davada verilen esas hakkındaki mütalaada, 59 sanık hakkında, "Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış cezası istendi. Mütalaada, hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenenler arasında 25 Aralık soruşturmasını yürüten eski İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı, yardımcısı Kazım Aksoy ve İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı da bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.