Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.11.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 27.11.2018 16:04

Karlov'u öldüren 'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı

2016 yılında suikaste kurban giden 'nın Büyükelçisi 'un dava dosyasında, Karlov'u öldüren 'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı. Yeni ulaşılan görüntülerde Altıntaş'ın suikastten bir gün önce evinde bulunan "cihadi" kitapları bavula koyarak bir markete bıraktığı görülüyor.

Cumhuriyet Savcısı Adem Akıncı tarafından hazırlanan iddianameye göre, saldırgan polis memuru , 16 Aralık 2016 tarihinde Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ikinci ve son keşfini yaptıktan sonra 18 Aralık günü de 'saldırı sonrasında hedef şaşırtmak amacıyla' evinde bulunan "Kuran-ı Kerim, Tefsir, Hadis ve cihadi kitaplarını' teslim etmek için İsmailağa Cemaati'nin Ankara'daki uzantısı Oduncu kardeşlerle temasa geçti.

'BİRİLERİ FAYDALANSIN'
İddianamedeki görüntülere göre Altıntaş, 18 Aralık günü saat 16.08'de taksiyle Murat Oduncu'nun işlettiği markete geliyor. Hürriyet'in haberine göre Altıntaş taksiden indikten sonra bavulu markete bırakıp hemen çıkıyor. İddianamede, Altıntaş'ın kitapları teslim etmek için İbrahim Bilal Oduncu ile aralarındaki WhatsApp yazışmalarına da yer veriliyor. Yazışmalarda Altıntaş'ın mesajlarının bazıları şöyle:

"- Bilal abi sana mı ulaştırayım kitapları?
- En azından birileri faydalansın hem onların hem bizden ecirden nasibi olsun
- Daha net değil abi hem şu özel harekat netleşmedi, ocak gibi başlayacak diyorlar, hem de birkaç yere daha talepte bulundum yakında belli olur akıbetimiz hayr olsun. Ben Murad abinin dükkana bırakayım o zaman ordan alırsınız abi, Allah'a emanet olun"

ÖLMEYE GİTTİĞİNİN KANITI
İddianamede Altıntaş'ın olaydan bir gün önce ikâmetinde bulunan kitapları dağıtmasına ilişkin olarak, "19 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştireceği saldırı sonrasında terörist Mevlüt Mert Altıntaş'ın hayatta kalmayacağını, sağ olarak ele geçirilemeyeceğini, saldırı planının bu yönde olduğunu göstermesi açısından da önem arz ettiği belirlenmiştir" değerlendirilmesi yapıldı.

kalan karakter 1000

Harun Harun

Bizler memur emeklileri olarak ala şekerle ancak çocuk kandırılır ne dolar düşüyor gösterip bizim hakkımızı yerlerse 31.03.2019 da sandıkta görüşürüz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.11.2018 10:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.