Bugünkü
Takvim

Başkan Erdoğan: İlelebet yaşatacağız

Başkan Erdoğan dün mesajı yayınladı: Gazi’nin ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimiz’i ilelebet yaşatacağız

İlelebet yaşatacağız
Başkan , Atatürk'ün vefatının 80. yılında mesajı yayınladı. Milletin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal'in başarılı bir komutan ve lider olarak tarihte saygın bir yer edindiğini vurgulayan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

'GAZİ'Yİ İYİ ANLATMALI'
"Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran , İstiklal mücadelemizi Cumhuriyetimiz'in kuruluşuyla taçlandırmıştır. Gazi'nin mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyetimiz'i ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz. Cumhuriyetimiz'in 95. yılını iftiharla kutlayan Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam ederken, ecdadımızın her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içinde aştığını, milli ve manevi değerlerini her şart altında yaşattığını, inandığı yoldan asla dönmediğini, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını da unutmamalıyız..."
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'da bulunan Kerem Aydınlar Camii'nde kıldı. Namaz çıkışında küçük çocuklara hediyeler dağıttı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.