Barışma isteğini kabul etmeyen eşini bıçaklayarak öldürdü

Ankara'da 30 yaşındaki Vahdet Demir, 26 yaşındaki eşini barışma isteğini kabul etmediği için, 8 defa bıçaklayarak öldürdü.

Giriş Tarihi 28 Ekim 2018, 00:00 Güncelleme 28 Ekim 2018, 09:17
Barışma isteğini kabul etmeyen eşini bıçaklayarak öldürdü

İÇİNDEKİLER

ANKARA'da yaşayan Elmas Demir (26), müzisyen Vahdet Demir (30) ile 10 yıl önce evlenerek İstanbul'a yerleşti. H.D. adında 9 yaşında ve T.D. adında 6 yaşında 2 kız çocukları vardı. Elmas Demir, eşinden gördüğü şiddete dayanamayarak Ağustos'ta 2 kızını da alarak Ankara'da yaşayan ailesinin yanına yerleşti. Vahdet Demir, 3 gün önce barışma bahanesiyle eşinin kaldığı eve gitti. Ancak Elmas Demir, eşinin barışma isteğini kabul etmedi.

KALBİNDEN, SIRTINDAN VE GÖĞÜS KAFESİNDEN...

Bunun üzerine Vahdet Demir İstanbul'a döneceğini, otobüs biletini alacağını belirterek evden ayrıldı. İki saat sonra eve tekrar gelen Vahdet Demir, kayınvalidesi ile çocukları H.D. ve T.D.'yi bıçak zoruyla bir odaya kilitledikten sonra mutfaktaki eşi Elmas Demir'i kalbinden, sırtından ve göğüs kafesinden olmak üzere 8 kez bıçakladı. Elmas Demir, olay yerinde hayatını kaybederken, Vahdet Demir, kayınvalidesi ve iki kızının bulunduğu odanın kapısını açarak, "Kızını öldürdüm, git bak" diyerek evden ayrıldı. İhbar üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, katil kocayı olay yerinden 500 metre uzaklıkta yakaladı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Demir, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'HERKES DEVASA BİR MASKE'

Öldürülen Elmas Demir'in babası Kenan Özkaragöz kızının ölümünden sonra sosyal medya hesabından "Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın amin, ben yandım ve iki şey yıkar insanı, dostundan gelen ihanet, düşmanından gelen merhamet" mesajını paylaştı. Elmas Demir'in de öldürülmeden 5 gün önce "Sonra dedim ki kendime ne uğraşıyorsun milletin derdiyle. Hangi iyiliğini bilen oldu. Düştüğünde kaç kişi elinden tuttu. Herkes devasa bir maske, dost postunu giyen kaç kişi var çevremde. Bu insanlık görevdi de bi tek sen mi aldın üzerine. Ne demiş şair, huzur mu istiyorsun az insan az eşya. Şimdi kaldır kafanı, doğrult belini ve hayatını sadece seni hak edenlerle yaşa" paylaşımı dikkat çekti.