Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.10.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.10.2018 09:29
ABONE OL

'li Engin Altay evlendi

Grup Başkanvekili Engin Altay, eşinden boşanıp kendinden yaşça küçük bir hanımefendiyle yeniden dünyaevine girdi. Çiftin nikahını, görevden alınan eski Belediye Başkanı kıydı.

Bu nikah geçersiz!

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay ikinci kez evlendi. Sınırlı sayıda konuğun katıldığı nikah töreni gözlerden uzak gerçekleştirilirken, nikâhı kıydı.

MEDYADAN GİZLENDİ
Sınırlı sayıda davetlinin katıldığı düğün, sır gibi saklandı. Lüks tören, hem Kılıçdaroğlu'nun hem de Altay'ın aile dostu 'li Erkan Ersin'in sosyal medya paylaşımıyla ortaya çıktı. Hiçbir karede yer almayan Genel Başkan'ın düğüne davet edilip edilmediği merak konusu oldu.

İLGEZDİ'NİN YETKİSİ YOK
Görevdeki CHP'li büyükşehir ve ilçe belediye başkanları olmasına rağmen, 'deki yolsuzluk davası kapsamında makamından azledilen İlgezdi'nin nikahı kıyması dikkat çekti. Belediyede hiçbir yetkisi kalmayan İlgezdi'nin, sembolik olarak cübbe giydiği iddia edildi.

ENGİN ALTAY KİMDİR?
Engin Altay 1963 yılında Sinop ili Erfelek ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretimini Erfelek ilçesinde bitirdi. Yükseköğretimini Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Denizli Eğitim Yüksekokulunda tamamladı. Güvenlik soruşturması nedeniyle 4 yıl göreve başlatılmadı ve yargı kararıyla öğretmen oldu. Sivas ve Sinop illerinin değişik ilçelerinde öğretmenlik yaptı. 2 yıl Eğitim Yöneticiliği yaptı. Bir yıl Erfelek ilçesinde Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

3 Kasım 2002 milletvekili genel seçimleri öncesinde mesleğinden istifa ederek CHP Ön Seçimlerine katıldı. Milletvekilliği genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili seçildi. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği ve Milli Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Komisyonu üyeliklerinde bulundu. Türkiye-Moğolistan Parlamentolar arası dostluk grup başkanlığını 4 yıl yürüttü. CHP Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

22 Temmuz 2007 Milletvekilliği seçimlerinde yeniden Sinop Milletvekili seçildi. 23. dönemde TBMM Milli Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Komisyonunda görev yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi MYK Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 12 Haziran seçimlerinde yeniden Sinop milletvekili seçilen bir çocuk babası Altay bugün yapılan seçimle CHP'nin üç grup başkanvekilinden biri olarak görevlendirildi.