Bugünkü
Takvim

Şifre saatte

Şifre saatte
2 Ekim günü İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra ortadan kaybolan Suudi gazeteci ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. gazetesinin Suudi Arabistan'dan getirilen özel bir testere ile kesildiğini iddia ettiği Kaşıkçı'nın konsolosluğa girdikten sonra yaşadıkları ise tamamen kaydedildi.SİLMEYE ÇALIŞTILAR
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre Kaşıkçı'nın elektronik saatini iPhone'u ile senkronize ederek ses kayıt tuşuna basıp konsolosluğa girdiği ve böylelikle burada yaşadıklarını kaydettiği belirlendi. İddiaya göre yaşanan her ayrıntının ses kaydı saat tarafından hafızaya alınarak dışarıda nişanlısı Hatice Cengiz'in elinde olan Kaşıkçı'nın telefonuna ve depolama alanı iCloud'a aktarıldı. Bu arada Suudi yetkililerin saate müdahale ederek verileri silmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.İstanbul'daki konsolosluk binasına dün çok sayıda temizlik malzemesi taşınırken gün içinde Suudi Arabistan'dan gelen ekip de binaya girdi.


ABDURRAHMAN ŞİMŞEK - NAZİF KARAMAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.