Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.10.2018 11:14
  • Son Güncelleme: 12.10.2018 14:58

Suudi Başkonsolos'un evine gelen gizemli ziyaretçinin kimliği belli oldu

Suudi gazeteci ’nın kaybolmasının ardından Başkonsolosluğu’nun rezidansına beyaz önlüklü bir kişi geldi. Gerçek sonradan anlaşıldı, bu kişinin başkonsolosun tıp fakültesi öğrencisi olan oğlu olduğu ortaya çıktı. Öte yandan İstanbul Başkonsolosluğu'na 4 araçla gelen 11 kişi binaya girdi.

yazarı Suudi gazeteci 'nın, 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği ve bir daha dışarı çıkmadığı 'ın Levent'teki İstanbul Başkonsolosluğu önündeki bekleyiş sürüyor.

Polis bariyerleriyle etrafı çevrilen başkonsolosluk binasına bazı yetkililer araçlarıyla giriş yaparken, bina önünde yerli ve yabancı çok sayıda basın mensubu canlı yayın yapıyor.

GİZEMLİ ZİYARETÇİ OĞLU ÇIKTI

Öte yandan, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nun rezidansına bu saatlerinde beyaz önlüklü bir kişi geldi. Konsolosluk aracından inen bu kişinin elinde bir çanta bulunduğu görüldü.

Gerçek çok geçmeden anlaşıldı. Bu kişinin başkonsolosun İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan oğlu olduğu anlaşıldı.

SUUDİ HEYET ANKARA'DA

Olayla ilgili soruşturma da sürüyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, olayın aydınlatılması için Türkiye ve Suudi Arabistan arasında ortak çalışma grubu kurulmasının kararlaştırıldığını açıklamıştı. Suudi Arabistan'dan bir heyetin, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili soruşturma kapsamında Türkiye'ye geldiği öğrenildi.

İstanbul Başkonsolosluğu'na 4 araçla gelen 11 kişi binaya girdi.

Ankara'ya ulaşan Suudi heyetle Türk yetkililer arasında hafta sonunda görüşmeler yapılması bekleniyor.

2 EKİM'DEN BU YANA KAYIP

Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'dan, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na gittikten sonra bir daha bir daha haber alınamamıştı.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Cmeal Kaşıkçı'nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'ndan bir daha dışarıya çıkmadığı teyit edildi.

Başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen 15 Suudi vatandaşının görüntüleri ortaya çıkmıştı. Aralarında Suudi Arabistan'da Adli Tıp Başkanı'nın da bulunduğu bu kişilerin daha sonra geri döndükleri belirlenmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.