• Güncel
  • 12.10.2018 05:10
  • Son Güncelleme: 12.10.2018 - 05:10

Büyükelçilik saldırganının Karlov suikastı bağlantısı

Büyükelçilik saldırganının Karlov suikastı bağlantısı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Büyükelçiliği'ne yönelik saldırı soruşturması tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı Murat Özcan tarafından hazırlanan iddianamede saldırının organizatörü pozisyonundaki 'cü işadamı Ersin Bayram ile saldırganlar Ahmet Çelikten, Osman Gündaş ve Talip Bora Kılıç hakkında dava açtı. İddianamede saldırgan Osman Gündaş'ın patronu olan aynı FETÖ'cü işadamı Ersin Bayram'ın örgüt içindeki konumuna ilişkin tutanağa yer verildi. Tutanakta Bayram'ın FETÖ'nün Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Radar Mevzi Komutanlığı astsubay yapılanmasının sivil kanadında mahrem imam olduğu belirtildi.
Bayram'ın 525 ByLock kullanıcısıyla irtibatlı olduğu tespit edildi. Bayram'ın, 4 Mayıs 2015'te FETÖ'cü polis Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülen Rus Büyükelçi Andrey Karlov soruşturması kapsamında tutuklanan mahrem imamlardan Ahmet Kılıçarslan ile 66 ve 44 saniyelik iki görüşme yaptığı belirlendi. MASAK raporuna ise Bayram'ın FETÖ Çatı Davası'nda yargılanan örgütün üst düzey yöneticilerinden Alaeddin Kaya'nın firari olan oğlu Zübeyir Kaya ile para tranfseri olduğu belirtildi.

SABAH

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT