Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.10.2018 16:52
  • Son Güncelleme: 11.10.2018 17:11

Son dakika: Donald Trump'ın Cemal Kaşıkçı açıklamasına yalanlama!

Son dakika: Donald Trump'ın Cemal Kaşıkçı açıklaması sonrası diplomatik kaynaklar 'Donald Trump'ın müfettiş görevlendirdiği iddiası doğru değil' dedi.

Trump'ın Cemal Kaşıkçı açıklamasına jet yalanlama

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'den bu yana haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili olarak, "Amerikalı müfettişler olaya dahil oldu. Kaşıkçı'ya ne oldu bilmek zorundayım" dedi. Öte yandan diplomatik kaynaklardan sıcak bir bilgi geldi: "Müfettiş görevlendirildiği iddiası doğru değil"

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili açıklama yaptı.

"TÜRKİYE İLE YAKINDAN ÇALIŞIYORUZ"

Fox News kanalında yayınlanan Fox & Friends programında konuşan Trump, mesele ile yakından ilgilendiklerini ifade ederek, "Amerikalı müfettişler olaya dahil oldu. Kaşıkçı'ya ne oldu bilmek zorundayım" dedi.

"Türkiye ile yakından çalışıyoruz" diyen Trump, "Gazetecilere bunların yapılmasına izin veremeyiz, her şeyi öğrenmek istiyoruz. Neler olduğunu anlamak istiyoruz. Bu durum bizim ve White House için çok ciddi bir durum" ifadelerini kullandı.

TRUMP'A YALANLAMA

Diplomatik kaynaklar: Müfettiş görevlendirildiği iddiası doğru değil.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.