Bugünkü
Takvim

Dünyaya mesaj

Başkan Erdoğan, Bakü’de konuştu: Yukarı Karabağ sorununun çözülmesi, ile ilişkilerimizin düzelmesinin olmazsa olmazıdır. Kardeşlerimizin topraklarını işgal altında tutanların, bizden sınır açmamızı beklemeleri boşunadır

Dünyaya mesaj
Cumhurbaşkanı , Kafkas İslam Ordusu'nun teşkili ve Bakü'nün kurtuluşunun 100. yıl dönümü töreni nedeniyle gittiği 'da halka seslendi. Erdoğan'ın sözlerinin satır başları şöyle:
Bugün 15 Eylül 1918 tarihinde kazanılan bu büyük zaferi küçük, önemsiz göstermeye çalışan bazı çevreler olduğunu biliyoruz. Buna teşebbüs edenler o dönemde aldıkları ağır yenilginin utancını hala unutamayanlardır. Azerbaycan'ı ilk tanıyan devletin Türkiye Cumhuriyeti'nin tanıması asla tesadüf değil, kemik kardeşliğimizin tabii sonucudur.
Elbette biz bütün komşularımızla iyi ilişkiler kurmayı istiyoruz. Ancak Yukarı Karabağ sorununun çözülmesi, ile ilişkilerimizin düzelmesinin olmazsa olmaz şartıdır. Bu böyle bilinmelidir. Kardeşlerimizin topraklarının yüzde 20'sini işgal altında tutanların, öz yurduna dönmekten alıkoyanların bizden sınırlarımızı açmamızı beklemeleri boşunadır, beyhudedir.
DOĞAYA SAHİP ÇIKALIM
Başkan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü dolayısıyla Twitter üzerinden bir mesaj yayımladı. Erdoğan yaptığı paylaşımda "Millet olarak hep birlikte, hepimizin evi olan doğaya sahip çıkalım. Çöpümüzü yere, sokağa, toprağa atmayalım" sözlerine yer verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.