Bugünkü
Takvim

sanığı valinin huzurunda

Danışmanı ile birlikte ’den yargılanması gündemde olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı , brifing vermek için Vali Köşger’in huzuruna çıkarken, yanında FETÖ’den yargılanması devam eden müdür ’ı götürdü. Erkan’ın FETÖ’nün firari ‘belediyeler imamı’ ’ın kuzeni olduğu ortaya çıktı

FETÖ sanığı valinin huzurunda
Aydın Belediyesi İmar A.Ş. Genel Müdürü ve Aytermal A.Ş. Genel Müdürü 'ın 'den devam eden davası ve soruşturmaları olduğu, şartıyla serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Ümit Erkan'ın ayrıca FETÖ'nün firari belediyeler imamı olan 'ın da kuzeni olduğu ifade edildi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST
Erkan'ın geçtiğimiz günlerde yine hakkında FETÖ ile ilgili soruşturma ve incelemeler devam eden Belediye Başkanı ile birlikte, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'in huzuruna çıkarak brifing vermesi ve protokolde ön sırada olması dikkat çekti.
Çerçioğlu ve Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, geçtiğimiz çarşamba günü Aydın Valiliği'ne giderek Sultanhisar jeotermal sahası ile ilgili yatırımlar hakkında brifing verdi. 'ın elde ettiği bilgilere göre, Aydın Valiliği'ne götürülen şirket yöneticisi Ümit Erkan'ın FETÖ belediyeler imamı olarak anılan Erkan Karaarslan'ın kuzeni olduğu öğrenildi.

Ümit Erkan'ın bir zamanlar Erkan Karaarslan'a ait şirketlerde de görev yaptığı öne sürüldü.

Ayrıca Erkan'ın belediyeler imamı Karaaslan'la birlikte 'de yapılan operasyon sonrasında açılan FETÖ davasının sanığı olduğu ve adli kontrolle serbest bırakıldığı da öğrenildi.

FETÖ zanlısı olan Ümit Erkan'ın, Mersin 10. 'nde davasının devam ettiği ve ayrıca başkan Özlem Çerçioğlu, Erkan Karaarslan'ın da aralarında bulunduğu 46 kişi ile birlikte FETÖ'ye finansal destek sağlamak suçlaması ile Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturmasının devam ettiği öğrenildi.ERKAN KARAARSLAN HALA ARANIYOR
Mersin 7. 'nin değişen hakiminin 29 Eylül 2017 tarihinde önce "adli kontrol ve yurtdışı çıkış yasağı" şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere tahliye ettiği Erkan Karaarslan yine aynı mahkeme tarafından çıkarılan "yakalama" kararı ile arananlar listesine girmişti. Tahliye edildikten sonra emniyete gidip imza vermediği de öğrenilen Erkan Karaar slan'ın yurt dışına kaçtığı veya kaçırıldığı ifade ediliyor.

YENİ ASIR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.