Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.09.2018 11:59

Varlık Fonu Yönetimi'nde yer alan kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında?

Kariyerine Hukuk Fakültesi'nde başlayan , Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu'nda görev almaya başlayınca Erişah Arıcan kimdir en çok arananlardan biri oldu. Aynı zamanda bankacılık bölümünde profesör ünvanı bulunan Erişah Arıcan'ın biyografisi merak ediliyor. Peki Erişah Arıcan kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşında?

Varlık Fonu Yönetiminde yer alan Erişah Arıcan kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında?

Bankacılık bölümünde profesör ünvanı bulunan, Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Anabilim Dalı Başkanlığı görevini de yürüten , 12 Eylül 2018 tarihi itibariyle Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu'nda yer almaya başladı. Peki Erişah Arıcan kimdir?

Prof. Dr. Erişah Arıcan, akademik kariyerine 1988 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İktisat-Maliye Kürsüsünde araştırma görevlisi olarak başlamıştır. 1990 yılında M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü'ne geçen Arıcan, 1991 yılında "Merkez Bankası ve Parasal Büyüklüklerin Denetimi" konulu doktora tezi ile doktor unvanını almıştır. Prof. Dr. Arıcan, 1999 yılında İktisat Politikası Bilim Dalında Doçent, 2005 yılında M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Bankacılık Bölümünde Profesör unvanını almıştır.

1998-2006 yılları arasında M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Arıcan, 2006-2015 yılları arasında ise M. Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yapmıştır. 2015 Ağustos ayında M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürlüğü görevine atanmış ve halen bu görevi sürdürmektedir. Prof. Dr. Arıcan, 2002 yılından günümüze M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, Bankacılık Bölüm Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeliğiyle beraber 2015 eylül ayından itibaren M.Ü. Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Anabilim Dalı Başkanlığı ve Yönetim Kuruluğu üyeliği görevini sürdürmektedir.

ERİŞAH ARICAN'IN EŞİ VE ÇOCUKLARI

Prof. Dr. Arıcan'ın, Türkiye Ekonomisi, Ekonomik Sistemler, Para- Banka, Merkez Bankacılığı ve Uygulamaları, Finansal Piyasalar ve Kurumlar üzerine bir çok akademik çalışmaları ve kitapları bulunmaktadır. 1 Nisan 2016 tarihinde Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Evli ve iki çocuk annesidir.

12 Eylül 2018 tarihi itibariyle Türkiye Varlık Fonu Yönetimi'nde yer aldı.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.