Bugünkü
Takvim

Bir dünya iyilik

Başkan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, iyilikte sınır tanımadı. Dünyanın dört yanında yaraları sardı... Bu hizmetleri için ‘’nü aldı. Londra’daki törende konuşan Erdoğan, herkesi duygulandırdı: Hayatım boyunca onur verecek olan bu ödülün gerçek sahibi ülkemdir, devletimdir, milletimdir...

Bir dünya iyilik
Başkan 'ın eşi Emine Erdoğan, sivil toplum alanında aktif çalışmalar yürüttü. başta dünyanın birçok ülkesinde hayatlara dokunup, yaralar sardı. Emine Erdoğan, insanlığa yaptığı hizmetlerden dolayı dünyanın en prestijli ödülüne layık görüldü.

HEPSİ MİSAFİRİMİZ
Chicago merkezli Dünya Müslüman Hayırseverler Kongresi (World Congress of Muslim Philanthropists) tarafından verilen Hayırseverlik Mirası Ödülleri Töreni'nde, Emine Erdoğan'a '' takdim edildi. Emine Hanım bu ödüle layık görülen ilk oldu. Londra Mansion House'da düzenlenen törende bir konuşma yapan Emine Erdoğan, şunları söyledi: Farklı olanı, ötekileştiren değil, zenginlik kabul eden büyük bir medeniyetin mensuplarıyız. 2001'den bu yana, özellikle , acının, gözyaşının vatanı haline geldi. 3.5 milyon mülteciyi topraklarımızda misafir ediyoruz. Ülkeleri mamur hale gelinceye kadar hepsi gönül soframızın paydaşlarıdır. Türk milleti, çok güçlü vakıf geleneği olan, hayırsever bir toplumdur. Türkiye, milli gelire oranla dünyada en çok insani yardımı yapan ülkedir. Burada şahsıma tevdi edilen ödülü, insanlığın vicdanı olan işte bu aziz millet adına alıyorum. Hayatım boyunca onur verecek olan bu anlamlı ödülün gerçek sahibi, nerede bir çığlık varsa yüzünü oraya çeviren ülkemdir, devletimdir, milletimdir!"ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN İLK FIRST LADY OLDU
Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan (WSJ) gazetesine "Dünya Esed'i durdurmalı" başlıklı bir makale yazdı. Erdoğan makalesinde; "'e yönelik rejim saldırısı; ciddi insani ve güvenlik riskleri yaratır. Pasif kalmanın bedeli büyük olur. İdlib köprüden önceki son çıkış" ifadelerini kullandı.Erdoğan daha önce Halep'te yaşanan insanlık dramını dünyaya duyuran küçük Bana'nın da umudu olmuştu.


TÜLAY CANBOLAT-ALPASLAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.