Bugünkü
Takvim

Kas'kati' kesildi!

Cumhuriyet gazetesinde yönetim değişti. Eski çalışanlar, geri geldi. TIR’ları kumpasını yazan, teröristlerle röportaj yapan isimler gönderildi! Ancak bu durum ’ın kankası olan ’yi rahatsız etti! Piri “Son bağımsız gazete aşırı milliyetçilerin eline geçti” dedi!

Kas'kati' kesildi!
Cumhuriyet gazetesinin sahibi olan Cumhuriyet Vakfı mahkeme kararıyla görevi devraldı. Alev Coşkun yeniden Cumhuriyet Vakfı Başkanlığı'na seçildi. Yeni Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya oldu. Bir zamanlar firari 'ın genel yayın yönetmenliği yaptığı gazeteden çok sayıda isim gönderildi! Can Dündar'ın TIR'ları kumpası haberinde birlikte yargılandığı Erdem Gül'ün görevine son verildi. 'ASIL BEDELİ BİZ ÖDEDİK'
Terörist başı 'la röportaj yapan ve Aslı Aydıntaşbaş da kovuldu. Ancak işten çıkartılmalar 'li ile Can Dündar'ın kankası olan 'yi çıldırttı. Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü olan Kati Piri, "Son bağımsız gazete Cumhuriyet, baskınlar ve tutuklamaların ardından şimdi de aşırı milliyetçilerin eline geçti" dedi. Piri'nin mesajına gazetenin Yayın Kurulu Üyesi 'tan yanıt geldi. Kırıkkanat "Biz Cumhuriyet'in laik değerlerini savunmak için ağır bedel ödemiş gazetecileriyiz. Ama siz, tek kaynaktan doğrulamadan aldığınız haberlerle vasat altı bir siyasetçisiniz" dedi.Yeni yönetim geldi. Cumhuriyet'in mizanpajı bile eski haline döndü. Ayrıca gazeteden "Atatürk'ün Cumhuriyeti geri geldi" şeklinde bir açıklama yapıldı.HADDİNİ BİL VASAT ATI KATİ​
Mine Kırıkkanat, yeni yönetimi hedef alan Kati Piri'ye çok sert çıktı. Adeta onu yalancılıkla suçladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.