Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.09.2018 16:23
  • Son Güncelleme: 11.09.2018 17:13

için kaç kişi başvurdu? Başvuru şartları nelerdir? İşte son başvuru tarihi

2018 yılında mecliste onaylanan başvuru sayısı 500 bini aştı. Bedelli askerliğe yoğun talep yaşanırken, başvurmak isteyen adayların en çok merak ettiği şeylerden biri bedelli askerlik başvuru şartları ve tarihleri. Diğer bir yandan da bedelli askerlikten faydalanacakların ilk 2 celp döneminde gönderilecekleri birlikler belirlendi. İşte bedelli askerlikte son durum ve 21 günlük bedelli askerlik programı.

Meclisten onay alarak geçen ve bir rekor yaşanması beklenen bedelli askerlikte, beklenen oldu. Bedelli askerliğe son başvuru sayısı 500 bin.

Bedelli askerlikte başvuru sayısı 500 bini aştı, 150 bin kişinin tüm işlemleri tamamlandı. Öte yandan bedelli askerlik uygulamasına ilişkin celp takvim süreci işliyor. Bedelli askerlikten faydalanacakların ilk 2 celp döneminde gönderilecekleri birlikler belirlendi. Yükümlüler, bilgilere e-Devlet sistemi üzerinden ulaşabilecek. Bedelliden yararlanacak askerlerin yol izinleri de 21 günden düşecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.