Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.09.2018 11:20
  • Son Güncelleme: 09.09.2018 11:27

Evlenmeyi reddedince bombacısı yaptı!

Öldürülen 'li Şişani'nin öldürülen kardeşinin eşi olan Çeçenistan eski bakanlarından ’nın kızı ’yla evlenmek istediği ancak reddedilince Dudurkaeve’yı ’a eylemi için gönderdiği belirlendi.

Evlenmeyi reddedince intihar bombacısı yaptı!

'da geçtiğimiz temmuz ayında güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonla düzenlemek için 'ye gelen beş kişi hücre evinde yakalanmıştı. Yakalananlar arasında Çeçenistan eski bakanlarından 'nın kızı olan da vardı.

AİLESİNE DÖNMEK İSTEDİ AMA DÖNEMEDİ

'ın askeri kanat sorumlusu Ömer 'nin sağ kolu olan "Hamzat" kod isimli bir teröristle 2014 yılında internet üzerinden tanışıp arkadaş olan Dudurkaeva, Çeçenistan'dan 'ye kaçıp Hamzat'la örgüt kampında evlenmişti. Çeçenistan kabinesinde bakan olan babası Asu Dudurkaeva'yı görevinden eden bu nikahtan kısa süre sonra Seda Dudurkaeva'nın ilk eşi Hamzat, bombalı bir saldırıda öldürülmüş, ailesine dönmek isteyen Dudurkaeva, Ömer El Şişani tarafından serbest bırakılmayıp eş yapılmıştı.

ÖLEN AĞABEYİNİN EŞİYLE EVLENMEK İSTEDİ

Milliyet'in haberine göre Suriye'de 2016'da koalisyon güçlerince öldürülen Ebu Ömer El Şişani kod isimli Tarkan Taymurazoviç Batıraşvili'den Dudurkaeva'nın iki çocuğu oldu. Seda Dudurkaeva'nın, ölen bir askeri kanat sorumlusunun eşiyken bombalı saldırıyla neden görevlendirildiği ise örgüte yakın kaynakların takibiyle ortaya çıktı. Örgüt içinde "cezalandırma eylemi" olarak görülen bir eylemle görevlendirilen Dudurkaeva'ya bu görevin Ebu Ömer El Şişani'nin ölümünün ardından yerine gelen ağabeyi Şişani tarafından verildiği belirlendi.

Ebu Said El Şişani'nin, kardeşinin karısını kendisiyle evlenmeye zorladığı, Dudurkaeva'nın direndiği, Şişani'nin de bunun üzerine " eylemi" için Dudurkaeva'yı İstanbul'a gönderdiği belirtildi. Ebu Said El Şişani'nin de, Deyr-i Zor'da öldürüldüğü öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.