Bugünkü
Takvim

'yi tribünden izliyor

Başkan Erdoğan, Tahran dönüşü konuştu: ’te ile aynı safta değiliz. Onlar sadece kimyasal silaha karşı. Biz tüm silahlara karşıyız. ABD, ’de olup bitenler konusunda seyirci konumunda...

ABD Suriye'yi tribünden izliyor
Cumhurbaşkanı , Tahran'daki 3. Liderler Zirvesi dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. İşte Erdoğan'ın tarihi zirve sonrası yaptığı konuşmanın satırbaşları:

GELİŞMELER ENDİŞE VERİCİ
İDLİB'DEKİ gelişmeler endişe verici bir hal almıştır. Zirvede de bu konuyu Sayın Ruhani ve Sayın Putin'le ikili görüşmelerimizde ayrı ayrı ele aldık. , üzerinde daha önce mutabık kaldığımız dört çatışmasızlık bölgesinden biridir. Diğer üç bölge zaten ortadan kalktı.
HALEP, Doğu Guta gibi yerlerden gelen ılımlı muhalifler de şu anda İdlib'te bulunuyor. Nusra gibi unsurlar bahane gösterilerek sivillere yönelik saldırıları kabul edemeyeceğimizi ifade ettik. Bu, büyük bir insani drama ve yeni bir göç dalgasına da neden olur. bunun bedelini ödemek durumunda kalmamalıdır.
SİLAHLARIN bırakılmasını Putin'le başa baş görüşmemizden sonra, bir kere daha ayrıca konuştum ayrılırken. Kendisinden bunu rica ettik. İnşallah inanıyorum ki sözlerinde duracaklardır.
Yazarımız
Ekrem Kızıltaş, Tahran Zirvesi'ni yerinde takip etti.

İdlib konusunda şu an itibarıyla ile tümüyle aynı safta yer aldığımızı söyleyemeyiz... 'Kimyasal silah kullanırsanız, şöyle yaparız' diyorlar... Kimyasal silah tehdidi üzerinde durup, konvansiyonel silahlarla yol açılan ölümlere aldırmamak doğru değil...
ABD, Suriye'de olup bitenleri tamamen tribünden seyreden bir seyirci konumunda... Münbiç'te sözlerini tutmadı. Şimdi Deyrizor'da teröristleri petrolle besliyorlar. Gelirleri 700 milyon doları bulur. Bunu Putin'e söyledim. O da şaşırdı...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.