Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.09.2018 17:07
  • Son Güncelleme: 08.09.2018 17:07

Almanya'dan 'nin üyeliği hakkında açıklama!

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, ’nin ile ilişkilerinin normalleşmesine ilgi duyduğunu belirterek, Türkiye’ye yaptığı ziyaretin bunun için bir başlangıç olduğunu ifade etti.

Almanya'dan flaş Türkiye açıklaması!
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, "'nın Avrupa Birliği () için önemli bir stratejik partner olduğu tüm üye ülkeler için belirgindir." dedi.

"Brüksel'de 'nin üyelik müzakerelerine yeni bir ivme kazandıracak bir niyet var mı?" sorusuna cevap veren Maas, ilişkilerin gelecekte nasıl şekilleneceğinin Türkiye'deki gelişmelere bağlı olacağını vurgulayarak, " Ankara'nın AB için önemli bir stratejik partner olduğu tüm üye ülkeler için belirgindir." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye ile yeniden yapıcı görüşmeler yapılması ve bu görüşmelerde eleştirel konuların açık şekilde ifade edilmesi gerektiğini söyleyen Maas, görüşmelerde şu an gibi başka konuların ön planda olduğunu belirtti.

Şu günlerde Suriye'deki insanların geleceğinin kendisini meşgul ettiğine işaret eden Maas, burada 'nın ağırlıklı bir faktör olduğunu ancak Türkiye'nin de bir rol oynayabileceğini kaydetti.

Suriye'de insani felaketlerin engellenememesinin acı olduğunu ifade eden Maas, 'de büyük bir felaket yaşanmaması için yoğun diplomatik çalışmanın yapıldığını aktardı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.