Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 07.09.2018 14:28
  • Son Güncelleme: 07.09.2018 14:28

Vatandaşın ekmeğine göz diken isim 'li çıktı

Dolar artışını bahane ederek "ekmek 2 lira olmalı" diye spekülatif bir açıklama yapan Ekmek Üreticileri Federasyonu Başkanı 'nun 24 Haziran seçimlerinde 'den milletvekili adayı olduğu ortaya çıktı.

Vatandaşın ekmeğine göz diken isim CHP'li çıktı

Dolardaki yükselişi fırsat bilerek gıda fiyatları üzerinde manipülasyon yapan fırsatçılar bir bir deşifre olmaya devam ediyor. Dolardaki artışı bahane ederek un çuvalının fiyatının 175 liraya yükseldiğini iddia eden Ekmek Üreticileri Federasyonu Başkanı "Ekmek acilen 2 lira olmalı" açıklamasıyla gündeme gelmeye çalıştı.


Ekmek fiyatları üzerinden spekülasyon yaparak vatandaşların sofrasına göz diken Kavuncu'nun kim olduğu ise çok geçmeden ortaya çıktı. Murat Kavuncu'nun, 'li 'in yakın arkadaşı olduğu öğrenildi. Kavuncu'nun aynı zamanda 24 Haziran seçimlerinde Ankara'dan CHP Milletvekili adayı olduğu da ortaya çıktı. Yurt dışı destekli her operasyonun arkasından çıkan, yerli ve milli bir duruş sergileyemeyen CHP dolar operasyonunun arkasından da çıkmış oldu.


*CHP'li Gürsel Tekin ve Murat Kavuncu

FIRSATÇI KAVUNCU'YA TOKAT GİBİ YANIT
Murat Kavuncu'nun ekmek ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap gecikmedi. Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Günhan Ulusoy Kavuncu'nun skandal açıklamasından sonra "Yarın 1 milyondan fazla çuval unu 95 liradan isteyene teslim ederiz" diyerek fırsatçıların hevesini kursağında bıraktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.