Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.09.2018 17:31
  • Son Güncelleme: 02.09.2018 17:31

Son 2 terörist kaldı... Her yerde onları arıyorlar

Doğu kırsalında ’ya karşı mücadele devam ediyor. 20 yıldır Karadeniz’in özellikle doğu kırsalında varlığını hissettirmeye çalışan terör örgütü PKK son 2 yılda büyük darbe aldı. Örgütün Kardeniz'deki hemen hemen bütün elebaşları etkisiz hale getirilirken sadece, "Kawa" ve "Aras" kod adlı teröristler kaldı.

Son 2 terörist kaldı... Her yerde onları arıyorlar

22 Kişilik açılım grubundan 6'sı sağ ele geçerken, 14 tanesi ise öldürüldü. Öldürülen 'lılar arasında ise uzun yıllardır sözde Botan Vadisi Komutanlığını üstlenen ve sözde sorumlusu olarak bilinen "Cudi Zaza" kod alı Mehmet Yakışır ile "" kod adlı sözde grup komutanı Barış Önerin de bulunması örgüt içindeki çöküşü ortaya koydu.

"JÖH VE PÖH'ÜN ORTAK ÇALIŞMASI SONUÇ GETİRDİ"

Asker ve polisin ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda örgüte birçok darbe vuruldu. Son yıllarda örgüte ait birçok sığınak ve mühimmat saklama deposu ele geçirilerek kullanılmaz hale getirildi. PKK'nın bölgedeki bombacısı "Sorej" kod adlı PKK'lı ise 'un Güce ilçesi Şaban Kalesi olarak bilinen mevkide "Berhudan" kod adlı terörist ile beraber öldürülmüştü.

"JÖPER'LER LİDER KADROYU YOK ETTİ"

PKK'lı Mehmet Yakışır'ın öldürülmesi ile beraber bölgede iyice sıkışan grup kaçmak istediği sırada Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı'na (JÖAK) bağlı Jandarma Özel Operasyon (JÖPER) timi tarafından kırsalından etkisiz hale getirildi. Öldürülen PKK'lıların ise "Türk Tarık" kod adlı Barış Öner ve "İranlı Soraj" kod adlı teröristlerin olduğu açıklandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.