Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.09.2018 23:18
  • Son Güncelleme: 02.09.2018 23:18

Gafların kralı yine bir skandala imza attı

Genel Başkanı Kemal , 1 Eylül dan yaptığı paylaşımla kutladı. Gafları ve imza attığı skandallar bitmek bilmeyen Kılıçdaroğlu, bu kez de "" diye bir başkasının sözlerini paylaştı. Kılıçdaroğlu'nun bu hareketi pes dedirtti!

Gafların kralı Kılıçdaroğlu yine bir skandala imza attı

Genel Başkanı Kemal , 1 Eylül dan yaptığı paylaşımla kutladı.

Kılıçdaroğlu paylaşımında, "'Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa, şimdi en güzel şiir, barıştır.' demişti Yaşar Kemal. Muhaliflerin zindanlarda tutulduğu, çocuğunu arayan anaların şiddet gördüğü bu ülkede; umudu korumalıyız, barış türküleri söylemeye devam etmeliyiz. Dünya Barış Günü kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

Fakat CHP liderinin acıtasyon yaparak algı yaratma çabası da yine elinde patladı. Öyle ki Kılıçdaroğlu'nun diye paylaştığı söz bile bir başkasının çıktı.

BirGün yazarı Haydar Ergülen'e ait olduğu anlaşılan şiirler ilgili Ergülen BirGün'deki köşesinde 2016'da açıklamalar yapmıştı.

Ergülen yazısında, "Sosyal medyada yayımlandığı için artık benim de söylememde sakınca olmayan bir şey var. Nasıl desem, bana onur veren bir şey bu aslında" diyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

"2011 yılında 'Mesele' dergisi için sevgili Berat Günçıkan benimle bir söyleşi yapmıştı, şiir, edebiyat, hayat, siyaset, uzun bir söyleşiydi, orada söylediğim bir cümleyi de kapakta kullanmışlardı. O cümle şudur: 'Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa şimdi en güzel şiir barıştır.' O sıralarda sosyal medyayla hiç ilişkim olmadığı için bir arkadaşım bu cümlenin Yaşar Kemal tarafından söylenmiş bir söz olarak yaygınlaştığını belirtti. "

Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri Dünya Barış Günü'nde Yaşar Kemal diye paylaşarak prim yapma çabası ise pes dedirtti!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.