Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.08.2018 11:02
  • Son Güncelleme: 21.08.2018 11:52

Son dakika:'da canlı yayında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na saldırı!

Son dakika... Devlet Başkanı , canlı yayında mesajı verirken patlama sesleri duyuldu.

Afganistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na canlı yayında saldırı!

Devlet Başkanı , canlı yayında mesajı verirken patlama sesleri duyuldu. Afganistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na fırlatılan roketler ile Gani'nin konuşması yardı kesildi. Gani, "Roketlerle saldırmak Afganları baskı altına alacaklarını düşünüyorlarsa yanılıyorlar" şeklinde açıklamada bulundu.

Polis yetkilileri, füzelerin Afganistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yerleşkesi ile ABD Büyükelçiliği yakınlarına düştüğünü, kimsenin yaralanmadığını duyurdu.

RAMAZAN BAYRAMI'NDA ATEŞKES SAĞLANMIŞTI

Bu sene 'nda da taraflar arasında ilan edilmişti.

Afganistan hükümetince 12-19 Haziran arasında alınan ateşkes kararına örgütünden sadece bayram günlerinde ateşkes yapma yanıtı gelmişti.

Ateşkes sürecine her iki tarafın da uymasından dolayı bayram günleri olaysız geçmişti. Ateşkes vesilesiyle ilk kez güvenlik güçleriyle ortak bayramlaşma törenleri düzenleyen militanlar, şehir merkezine gelerek yıllardır uzakta oldukları aileleriyle de bayramlaşmışlardı.

Taliban 3 günlük ateşkesin ardından kanlı saldırılar düzenlemişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.