Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.06.2018 08:15
  • Son Güncelleme: 13.06.2018 08:17

ve 'den teröristlere saygı duruşu

İngiltere'de çalışmalarını tek çatı altında ile birlikte yürüten , Almanya'da bu ittifakı pekiştirdi. CHP Almanya Temsilcisi, HDP'li ile aynı masada buluştu ve teröristlere saygı duruşunda bulundu.

CHP ve HDP'den teröristlere saygı duruşu

İngiltere'de ile aynı çatı altında standı kuran , Almanya'da bu ittifakı daha ileri taşıdı! CHP Almanya Temsilcisi, HDP'li ile aynı masada buluştu.

Yurtdışı seçim çalışmaları kapsamında Londra'da HDP ile aynı çatı altında stant kuran CHP, kirli ortaklığı Almanya'da daha da tırmandırdı! CHP'nin Almanya'daki temsilcilerinden İbrahim Vural, 29 kişinin şehit olduğu Ankara Merasim Sokak saldırısını gerçekleştiren terörist cenazesine katılan HDP'li eski vekil Tuğba Hezer ile aynı masada buluştu.

HDP'ye yakınlığıyla tanınan Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu'nun Gelsenkirchen şehrinde düzenlediği 'oy ver gitsinler' başlıklı konferansa katılan CHP Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Birliği Başkanı İbrahim Vural ile terör sevici HDP'li Tuğba Hezer, konuşmalarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldılar.


*Teröristlere saygı duruşu

KILIÇDAROĞLU'NUN ONAYI VAR MI?

​Konferansa ilişkin görüntüler CHP tarafından sır gibi saklanırken, HDP Yurtdışı Örgütü, fotoğrafları Twitter'dan paylaştı. CHP'nin Almanya örgütlenmesinin başındaki isimlerden İbrahim Vural, yaptığı bir açıklamada, yurtdışı örgütlerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dışında bir konferans düzenlenemeyeceğini ve katılım gösterilemeyeceğini açıklamıştı. CHP'li Vural'ın bu açıklamasının ardından Hezer'le aynı konferansta buluşması, "Kılıçdaroğlu'nun onayıyla katıldı" yorumlarına neden oldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.