Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.04.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 13.04.2018 20:58

Sözcü'nün eski çalışanından bomba iddialar

'ne yönelik soruşturmada tutuklanan ve 120 gün sonra tahliye edilen , gazetenin gerçek yüzünü açığa çıkardı. Olgun'un iddialarına göre dava süreci boyunca gazete kendisi hakkında yalan bilgiler verdi ve başkalarını kurtarmak için Olgun'u kurban etti. Olgun ayrıca gazetede başörtülülere uygulanan baskıyı da ifşa etti.

Sözcü'nün eski çalışanından bomba iddialar
Son olarak nin internetten sorumlu haber müdürlüğünü yaptıktan sonra gazete ile yolları ayrılan 'dan bomba iddialar geldi. Olgun, Sözcü gazetesinin bazı çalışanlarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanmış, 120 gün sonra ise tahliye edilmişti.AVUKATLAR BİLEREK YANLIŞ BİLGİ VERDİ
Sözcü'nün dava boyunca kendinini sürekli mağdur ettiğini belirten Olgun, gazete avukatlarının gazetedeki adamlarını kurtarmak için kendisini yaktığını vurguluyor. Olgun'un iddiasına göre avukatlar kendisini kurtarmak yerine hakkında kasıtlı olarak yanlış bilgiler vererek kurban ettiler ve siyasi şov peşine düştüler. Mağduriyeti ile ilgili tüm yolları deneyen Olgun, gazetede kendisine muhatap bulamadığını ve herkesin doğruları gizlediğini iddia ediyor.Tutuklanmasına sebep olan haber hakkında birçok kişinin gerçekleri bildiğini fakat bilerek konuşmadığını vurgulayan Olgun, "Sizden korkan sizin gibi olsun" diyerek mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini belirtiyor. Olgun'un iddiasına göre gazete, hakkında doğruları söylemek bir yana, kasıtlı yalan beyanlarla, mobbing ve baskıyla kendisini yıldırmanın ve susturmanın peşinde.

O KADAR GÜRÜLTÜ KOPARDILAR...
Mediha Olgun verdiği bir röportajda "Bunca zaman o kadar gürültü kopardılar, güya bizim tutukluluğumuza itiraz ettiler, şayet samimi idiyseler savcıya gidip 'Bu kadının bu haberlerden haberi yok, talimatı veren, yaptıran biziz ama bunlar zaten suç değil' demeleri gerekmez miydi? Yapmadılar." diyerek gazetenin gerçek yüzünü gözler önüne sermişti. Olgun bugün de twitter'dan yaptığı açıklamalar ile gazetenin gerçek yüzünü göstermeye devam etti.

AVUKATLAR TAHLİYE ETTİRMEDİ
"Beni avukatlar değil, kendi yazdığım dilekçeler çıkardı, zaten son 1.5 ay avukatları görmeyi reddettim. Tam 120 tane dilekçe yazdım. Eğer samimi bir şekilde gerçekleri anlatırsanız sonuç alıyorsunuz."
BAŞÖRTÜLÜ ÇALIŞANLARA BASKI
Gazeteyi hedef alan bir başka paylaşımında Olgun, "özgürlükçü" gazete Sözcü'nün aslında nasıl baskıcı ve insan hakları düşmanı olduğunu da gözler önüne seriyor. Olgun yaptığı paylaşımıyla başörtülü çalışanların nasıl mağdur edildiğini böyle ifşa etti:" ' 7' uzasın uzadığı kadar. Memlekette mikrop bitmiyor ki... onlardan biri de #sözcügazetesi . Algı onlardan sorulur. Ha bu arada çay ocağında çalışan türbanlı ablanın saçını iş yerinde açtırdıklarını söylemiş miydim'.

ÇİRKİN TEZGAH
Mediha Olgun ayrıca gözaltına alındığı gün kimsenin yasal adresinde olmadığını, tüm yetkililerin adeta haberli ve planlı bir şekilde ortadan kaybolduğunu da yaptığı paylaşımlarla ifşa etti. Olgun'a göre "özgürlük" ve "demokrasinin bekçisi" Sözcü, adeta çirkin bir planla kendi çalışanına tezgah kurdu. Bu şekilde Sözcü, Mediha Olgun'u kurban ederek belki de olayın asıl faillerini kurtarma peşindeydi.SÖZCÜ'NÜN İKİYÜZLÜ ADALETİ
Olgun ayrıca her fırsatta "adalet" kavramı üzerinden algı ve mağduriyet yaratmaya çalışan Sözcü gazetesinin aslında ne denli "adil" olduğunu da bir başka paylaşımıyla gün yüzüne çıkardı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.