Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 05.03.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 05.03.2018 13:25
ABONE OL

'in en popüler şarkısında '' sözleri

2018 yılının Turizm Yılı ilan edildiği 'de şu sıralar en popüler şarkılardan birinde 'Seni romantik Türkiye’ye götürmek istiyorum' sözleri geçiyor. Şarkının Türkiye sözlerinin olduğu nakaratı herkesin dilinde.

Çin'in en popüler şarkısında 'Türkiye' sözleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın alternatif pazarlar i yaptığı çalışmalar ilk meyvelerini verdi. Uzak Doğu ve Asya ülkelerinden 'ye gelen turist sayısı Ocak'ta yüzde 60 arttı... Asya ülkelerinden Ocak'ta 500 bin turistin Türkiye'yi tercih ettiği açıklandı. Turizmciler, 2018 yılının Çin'de Türkiye Turizm Yılı olması nedeniyle başta özellikle İstanbul, Kapadokya ve Pamukkale'ye bir hafta içerisinde binlerce Çinli turistin gelmesini bekliyor. Öte yandan Çin'in şu sıralar en popüler şarkısında geçen '' sözleri herkesin dilinde.

Çin'de Türk yılı ilan edilen 2018 yaklaşırken şu anda tüm Çin bu şarkıyı söylüyor.

Uzakdoğu'nun en çok sevilen yıldızlarından Çinli şakırcı 'ın söylediği Dai ni qu luxing (Seni seyahate götüreceğim) isimli şarkı şu sıralar bölgede herkesin dilinde. Popülerliği gün geçtikçe artan şarkı sevdiği kızı ikna etmeye çalışan bir gencin ağzından yazılmış. Şarkı'da sevdiği kızı ikna etmek için elindeki en büyük koz olarak Türkiye'yi kullanan çocuk, 'Seni romantik Türkiye'ye götürmek istiyorum' diyor. Bu bölüm şarkının girişinde verilip nakaratlarla tekrarlanıyor. Çinlilerin aktif kullandıkları sosyal ağları we chat'te de en çok paylaşılan şarkılar arasında. Çin'de yaşayan Türkler de şarkıyı Türkiye'yi anlatan metinler ve resimlerle sosyal ağlarda yayıyor.

Çince şarkının söz yazarı ve bestecisi He ZHU, şarkıyı seslendiren ise Xiaozhang. İlk adı 'Seni seyahate götürürüm' olmuş. Ancak halk arasındaki adı 'Seni Romantik Türkiye'ye götürürüm'e dönünce klip ve her yerde de adı 'Seni Romantik Türkiye'ye götürmek istiyorum'a dönüşmüş. Şimdi Youtube ve sosyal medyada da bu isimle anılıyor.

İŞTE O ŞARKININ SÖZLERİ

SENİ ROMANTİK TÜRKİYE'YE GÖTÜRMEK İSTİYORUM
Bugünkü makyajın ile büyülendim

Oh bebeğim

Kapıdan çıkmadan yeni ruh haline geç

Oh bebeğim

Azıcık inatçısın

Açık havadaki bulut gibi

Uzun saçlı deneyimsiz mucize gibisin

Zengin yüz mimiklerinle büyülendim

Seninle ilgili her şeyi merak ederim, sır gibiler

Emniyet kemerini bağla seni geziye götüreceğim

Rüzgâr ve yağmur içinden geçeceğiz

Seni romantik Türkiye'ye götürmek istiyorum

Sonra beraber Tokyo'ya ve Paris'e geçeriz

Gerçi Miami'yi ayrıca severim

Ve siyah insanlar bulunan Los Angeles'i

Sevgilim aslında o kadar şaşırma

Beraber şaşaalı Şangay ve Beijing'e de gideriz

Yunnan Dali'deki hatıraları hafızımıza kaydedelim

Hayat ancak böyle anlamlı olur