Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.02.2018 17:01
  • Son Güncelleme: 15.02.2018 17:29

'dan ve 'a şok

'dan Rum yönetimi ve 'a cevap geldi. TSK, 'deki faaliyetlerine Akdeniz Kalkanı Harekatı'yla devam diyor. Türk donanması gerginliğin tırmandığı bölgede bayrak gösteriyor.

TSK'dan Rum Kesimi ve Yunanistan'a şok

Türk Silahlı Kuvvetleri'den () ve 'ın küstah hamlelerine dikkat çeken bir cevap geldi. TSK, bölgede Kalkanı Harekâtı'nı sürdürüyor. Kıbrıs çevresinde Türk donanmasına bağlı fırkateyn ve korvetler faaliyet gösteriyor.

AKDENİZ KALKANI HAREKATI
Türk Deniz Kuvvetleri, Doğu Akdeniz'deki Türk Deniz Yetki alanlarında, denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla 1 Nisan 2006 tarihinden bu yana 'Akdeniz Kalkanı Harekatı'nı yürütüyor.

Akdeniz Kalkanı Harekatı kapsamında Aksaz, Mersin, İskenderun ve Gazimagosa limanlarını kullanarak sürekli devriye gezen, fırkateyn, korvet, denizaltı, hücumbot ve karakol gemilerine, havadan deniz karakol uçakları ve helikopterler de destek veriliyor.

Harekatta Doğu Akdeniz'de Türkiye adına faaliyet yapan araştırma gemilerine koruma ve destek sağlanıp, deniz yetki alanlarımızda diğer ülkeler adına izinsiz araştırma faaliyetlerinde bulunan araştırma gemileri ikaz edilerek faaliyetten men ediliyor. Harekata katılan yüzer unsurlar ve bölgede bulunan Otomatik Tanımlama Sistemi (OTS) imkan ve kabiliyetine sahip, sahil gözetleme radarları tarafından ticari gemilerin tespit ve teşhisi yapılıp, limanlarımıza girmeleri halinde, arama ve kontrolleri yapılıyor.

İşte TSK'dan yapılan o açıklama:
c. Daimi Deniz Görev Grubu-2'de görevli bir fırkateyn Akdeniz'de deniz eğitimleri icra etmektedir.
ç. 'nin uluslararası hava sahasında bir deniz helikopteri tarafından keşif gözetleme uçuşu icra edilmiştir.
d. Doğu Akdeniz'de petrol ulaştırmasının güvenliğinin sağlanması, bölgedeki muhtemel risk ve tehdit unsurlarına karşı varlık göstererek caydırıcılık sağlanması ve NATO'nun bölgedeki deniz güvenliği çabalarının desteklenmesi maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında;

(1) İki fırkateyn, bir korvet, bir akaryakıt gemisi ve iki hücumbot deniz eğitimleri icra etmektedir.
(2) Bir karakol gemisi Doğu Akdeniz'de karakol icra etmekte ve bir karakol gemisi karakol icra etmiştir.

e. Birleşmiş Milletler UNIFIL Deniz Harekâtı'na iştirak eden bir korvet Lübnan açıklarında karakol icra etmektedir.
f. Deniz Hava Komutanlığı Şehit Dz.Ütğm Çağrı Ceyhan Taktik Tatbikatı-1/18 kapsamında sekiz gemi, üç deniz karakol uçağı, bir sahil güvenlik botu, altı SH-70 deniz helikopteri ve bir deniz kurtarma timi deniz eğitimleri icra etmektedir.
g. Harekât eğitim faaliyetlerinde toplam 24 gemi seyir icra etmiştir.

kalan karakter 1000

Türkiyem Türkiyem

Canımız sıkılmaya görsün, 1 gecede o adaları komple Kardağa çeviririz. Şu an güney sınırımızla meşguluz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.02.2018 00:05
efendin efendin

gel bakalim sira sende yunan piskopas lar ulan siz kim oluyorsunuzki istanbul bile sizden fazla nüfusu var sadece 1ilimiz sizi geciyor gemilerimiz sizden fazla biz milletin gaziyla siz avrupadan rotschildlerin ossuruk gaziyla besleniyorsunuz havlaminazda bundan donunuza kadar onlara borclusunuz eliniz mahkum sizin rotschildlerin emirkullari elinizde bulunan güvenceniz sandiginiz leopard tanklarda onlarin size eski modeli a5 yada a4 ler topu topu hadi 7000 diyelim eee baska askerde yetersiz gemide roketlerde ve diger seylerde neye güvendiniz o güvendiginiz avrupa sizi 1923 de yari yolda birakmisti eyy balik hafiza si olanlar bak barzaniye de kazik attilar enson örnek size yazik olmasin size atom bombasi atinca ortada yunanistan kalmaz kendi capinizda olan israile kafa tutun siz tabiii it iti isirmazmis

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 15.02.2018 17:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.