Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 06.02.2018 11:11
  • Son Güncelleme: 06.02.2018 11:34

'ye dava açıyor

Terör örgütü //'ye açıkça silah, mühimmat ve eğitim yardımında bulunan 'nin bu yardımları yargıya taşınıyor. ABD anayasasına göre de suç olan "terör örgütlerine yardım" hükmü gereği ABD'ye terör örgütlerine desteği nedeniyle dava açmaya hazırlanıyor.

Türkiye ABD'ye karşı tarihi hamle

ABD'nin Suriye'de terör örgütü PKK'lıların aktif rol aldığı YPG'ye verdiği destekle ilgili tartışmalarda, Türkiye'nin haklılığının uluslarası platforma taşınması görüşleri dile getirildi. Partinin önde gelen isimleri, ABD'nin silah yardımında bulunduğu, lojistik destek verdiği YPG/PYD ile PKK ilişkisinin ispatlanmış olmasından yola çıkarak, ABD yönetiminin Amerikan anayasasına göre suç işlediğini, bunun da istenirse dava konusu olabileceğini iddia ediyorlar.

kalan karakter 1000

Ufuk Ufuk

Hemen Şimdi, Her platformda gerekli davalar açılmalıdır, önce Türkiye'de daha sonra bütün uluslararası mahkemelerde bu davalar mutlaka açılmalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 06.02.2018 11:56
taka41 taka41

ne duruyorsunuz....birtek ABD sanik sandalyesinde olmamali...Berlini sakin unutmayin,..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 06.02.2018 11:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.