Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.01.2018 20:32

Almanya'dan kritik Afrin operasyonu açıklaması

Bakanı Gabriel, "Fransa ile birlikte 'nin güvenlik çıkarlarının dikkate alınmasından yana olacağız." dedi.

Almanya'dan kritik Afrin operasyonu açıklaması

Bakanı Sigmar Gabriel, "Fransa ile birlikte 'nin güvenlik çıkarlarının dikkate alınmasından yana olacağız. Ancak 'de barış ve istikrarın sağlanması konusunda siyasi müzakereler yapma fırsatı var ve bunun askeri çatışmalarla durdurulmaması lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Gabriel, yaptığı yazılı açıklamada, Alman hükümetinin Suriye'nin kuzeyindeki askeri ihtilaftan dolayı endişe duyduğunu belirterek, bundan dolayı Fransa ile birlikte gerilimin artmasının durdurulması, insani yardımların girişine imkan sağlanması ve sivil halkın korunmasından yana olduklarını kaydetti.

"Fransa ile birlikte Türkiye'nin güvenlik çıkarlarının dikkate alınmasından yana olacağız. Ancak Suriye'de barış ve istikrarın sağlanması konusunda siyasi müzakereler yapma fırsatı var ve bunun askeri çatışmalarla durdurulmaması lazım." ifadesini kullanan Gabriel, bunu Türk hükümetine birçok sefer açıkça ifade ettiğini kaydetti.

Gabriel, aynı zamanda Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'den NATO için Suriye'deki durum ve bu ülkenin kuzeyi konusunda görüşme yapılmasını talep ettiğini dile getirdi.

Silah satışlarına konusunda da Gabriel, "Silah ihracatına ilişkin müzakerelerde Alman hükümeti için gerginliğin olduğu bölgelere silah satışı yapmamamız ve bunu yapmayacağımız açıktır. Bunun dışında silah satışları konusu koalisyon müzakerelerinde önemli bir rol oynayacak. Bundan dolayı biz geçici hükümet olarak devam eden koalisyon müzakerelerinin sonucunu bekleme konusunda hemfikiriz. Bu kritik görüşmeler için yeni hükümetin kurulmasını bekleyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

kalan karakter 1000

taka41 taka41

Gabriel Ankaraya destegi keserek Berline daha fazla mülteci gelmesini destek liyor belliki...cünkü afrin isi biitnce mülteciler berline deyil afrine gitmeyi tercih edeckler...Berlin kör oldugu iicn ilerisini göremiyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.01.2018 10:41
tatar ali tatar ali

pislikler sanki beles yada hediye veriyorlar silahi da pkk kullanma isid de kullanma dusmana kullanma noel mi kutlayacagiz o silahlar ile onun icin silah alir iken bu sorun cikaran ulker den aslamayin sanki tek silah yapan bu hainler git cin rusya yada kim yapar ise sorun cikarmayan ordan al sanki beles de al muzeye koy kulanma der gibi zaten dunya da terøre en cok destek veren bu silah satanlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.01.2018 04:03
kdeniz kdeniz

siz önce çakallığınızı kullanmayı bırakın biz gerekeni yaparız

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 25.01.2018 20:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.