• Güncel
  • 08.12.2017 07:00
  • Son Güncelleme: 08.12.2017 - 07:00

'ye darbe üstüne darbe

Yakalananlar arasında elebaşı Gülen'in yeğeni 'in de bulunduğu Ankara'daki operasyonun detayları ortaya çıktı.

FETÖye darbe üstüne darbe

Ankara Emniyeti'nin önceki gün düzenlediği ve elebaşısı Gülen'in yeğeni 'in de (33) yakalandığı operasyonun detaylarına SABAH ulaştı. Gülen'in Yenimahalle ilçesinde gaybubet evinde saklandığı öğrenildi.

ANKARA'YI YENİDEN AYAĞA KALDIRMA GÖREVİ
Operasyonun 6 aylık takip sonrasında düzenlendiği ve örgütün mahrem yapısını ortaya çıkarmaya yönelik operasyonda yeğen Gülen'in FETÖ'yü Ankara'da yeniden ayağa kaldırma organizasyonunda önemli görev üstlendiği ortaya çıktı.

Operasyonda 25 gaybubet evi ve bu evlerle ilişkili sivil yapıda görevli 87 örgüt üyesi tek tek tespit edildi. Sivil yapıdakilerin ikamet ettiği 48 adresde belirlendi.

Gülen'in örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu, Bank Asya'ya talimat üzerine para yatırdığı, bir dönem FETÖ'nün yapılanma kurmak için zorlandığı ülkelerden biri olan Rusya'da üst düzey sorumlu olarak faaliyet yürüttüğü öğrenildi. Selman Gülen'in FETÖ şirketleri arasında bulunan Kaynak Holding'de SGK kaydı olduğu ortaya çıktı.

KPSS HIRSIZLARINA HAPİS
Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen FETÖ'nün KPSS sınavı hırsızlığına ilişkin 9 kişinin yargılandığı dava tamamlandı. Mahkeme sanıklara, 6 yıl üçer ay hapis cezası verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT