• Güncel
  • 08.12.2017 02:22
  • Son Güncelleme: 08.12.2017 - 02:22

, FETÖ’nün 2 numarasıyla buluşmuş

Aydın Doğan, FETÖ’nün 2 numarasıyla buluşmuş
FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in 19 yıl avukatlığını yapan Orhan Erdemli 2012'de 'ın avukatlığını yapmak üzere vekaletname aldığını söyledi. Doğan ve kızı Hanzade Doğan Boyner'in yargılandığı 'Kâğıt davası'na baktıklarını söyleyen Erdemli, Doğan'ın bu davadan beraat ettiğini belirtti. Erdemli ifadesinde ayrıca Aydın Doğan'ın örgütün 2 numaralı ismi olan Mustafa Özcan'la bizzat buluştuğunu kaydetti. FETÖ soruşturmasından tutuklu bulunan avukat Orhan Erdemli hakkında, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçlamasıyla düzenlenen iddianamede ilginç bilgiler ortaya çıktı. İddianamedeki ifadesinde Aydın Doğan'la nasıl tanıştıklarını ve buluşmalarını detaylı şekilde anlatan Erdemli, ilk buluşmalarından yaklaşık 2-3 ay sonra Aydın Doğan'dan, Mustafa Özcan ile tanışma teklifi geldiğini söyledi. İfadesinde Aydın Doğan ve Mustafa Özcan'ın buluştuğu Doğan'ın ofisindeki buluşmada Hasan Günaydın, FETÖ'nün firari yargı imamı Osman Karakuş, Nazif Aktaş ile birlikte kendisininde katıldığını belirten Erdemli, "Hatırladığım kadarıyla CEO Yahya Üzdiyen de odadaydı. Aydın bey tanışma sırasında 'Artık benim avukatım oldunuz, benim medyadaki yüzüm çirkin kabul ediliyor, ancak ben kötü bir insan değilim tanıdıkça beni göreceksiniz' dedi" diye konuştu. Erdemli, Aydın Doğan ve kızı Hanzade Doğan'ın yargılandığı 'Kâğıt davası'na bakmak için nasıl vekalet aldıklarını da anlattı. 40 bin TL net ücret civarında anlaştıkları Doğan A.Ş.'nin yaklaşık 2 yıl avukatlığını yaptıklarını belirten Erdemli, "Kâğıt davasının istifa ettikleri dönemde bilirkişiye gönderildiğini, bilirkişiden Aydın Doğan ve diğer sanıklar lehine rapor geldiğini ve sanıkların beraat ettiğini söyledi.


Mustafa ÖZCAN

SABAH

kalan karakter 1000

hırt hırt

bu adam ve birkaç kişi daha maalesef türkiyenin birinci el masonu..bunlardan müsaade almadan burada hiçbir şey yapmaz bu kafirler topluluğu..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.12.2017 15:03
dl dl

bu şerefsiz medya maymunundan her heş beklenır hassıyetsız onursuz haçlı bad alman pıyonu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.12.2017 13:10
gül pembe gül pembe

adam bütün davalardan boşu boşuna beraat etmedidemekki fetöcülerle işbirliği yapmış.adam yıllarca devletten bütün ihaleleri kazanıyordu.başbakanının karşısında picamayla çıkacak kadar cüretkar davranan kişi sırtınınereye dayadığı belli oldu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.12.2017 11:30
ihsan ihsan

kapatılan davaları yeniden açılsın doğanın

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 08.12.2017 09:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT