• Güncel
  • 07.12.2017
  • Son Güncelleme: 07.12.2017 - 00:04

Yine hain plan

15 Temmuz darbe girişiminde ’nden büyük bir tokat yiyen FETÖ’nün uşaklarının, yeni kaos planları yaptıkları iddia edildi. Üs olarak da Makedonya ve Kosova’yı seçtikleri belirtildi.

Yine hain plan
Türkiye'de kaos yaratmak isteyen karanlık güçler, 4 koldan saldırmaya başladı. 15 Temmuz darbe girişiminde derslerini alan FETÖ'cü teröristler, yeni kaos planları için yurtdışında toplandı. Bu hain planı, Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok açıkladı. TAKVİM'e konuşan Üçok, "Çok güvenilir kaynaklardan bir bilgi aldım. Bu darbenin içerisinde olan kişilerin Makedonya ve Kosova'da uluslararası istihbarat örgütleriyle bir örgütlenme içerisinde oldukları ve ülkemizde bir kargaşa yaratma amacıyla bu darbenin etkilerini sürdürmek istiyorlar. Makedonya ve Kosova, Balkanlar'da, yani Avrupa'nın hemen yanı başında, kontrolsüz iki ülke. Bu ülkelerde, devletin otoritesi tam olarak sağlanamıyor. Ayrıca FETÖ buralarda çok güçlü. Türkiye'den kaçan bir çok FETÖ'cü, bu ülkelerde saklanıyor. Hatta kaçırdıkları paralar ile iş yerleri kuruyorlar. Bu iki ülkede maddi olarak zayıf olan insanlara kolayca ulaşabiliyorlar. Gizli servisler ile ortak hareket ettikleri bilinen FETÖ üyeleri, her türlü yasa dışı işleri yaptırabilecek güçteler. FETÖ üyeleri, bu ülkelerden destek alarak, önümüzdeki günlerde Türkiye'de büyük ses getirecek eylemler yapacaklar. Bunları kimlere karşı yapacaklar. Başta siyasiler olmak üzere, gazeteciler, yazarlar, işadamları ve toplumdaki popüler kişilere karşı suikastlar olabilir. Bu bilgiler Türk istihbarat birimlerinde elbette var. Takip ediliyorlar. Bunun için dikkatli olunmalı" dedi.

Mevlüt YÜKSEL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT