• Güncel
  • 07.12.2017 16:41
  • Son Güncelleme: 07.12.2017 - 16:41

İşgalci askerleri ve liler çatışıyor

'in başkenti olarak tanıyan ABD Başkanı Donald Trump, Ortadoğu'yu yangın yerine çevirdi. li göstericiler ve İsrail askerleri çatışıyor, çok sayıda yaralı var. Hamas, bu sabah İsrail'e karşı yeni intifada çağrısı yaptı.

İşgalci İsrail askerleri ve Filistinliler çatışıyor

Trump'ın 'in başkenti olarak tanıdıklarına ilişkin kararını açıklamasının ardından şehirde hareketli dakikalar yaşanıyor.ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına 'ABD cehennemin kapılarını açtı" diye tepki gösteren Hamas, cuma gününü "Öfke Cuması" ilan ederek tüm lilere "Kudüs'e destek" için toplanma çağrısında bulundu.

Ancak Filistinliler yarını beklemeden sokaklara döküldü. Haaretz gazetesi, İsrail askerleri Filistinlilerin Batı Şeria ve Gazze bölgesinde çatıştığını aktarıyor.

Reuters haber ajansının geçtiği fotoğraflarda İsrail askerinin protestoculara çok sert müdahalede bulunduğu görülüyor. Haaretz Batı Şeria'da 14 protestocunun biber gazından, iki Filistinlinin de plastik mermi nedeniyle yaralandığını bildirdi.

PROTESTOLAR SABAH SAATLERİNDE BAŞLADI
Sabah saatlerinde Gazze Şeridi'ndeki Filistinli grupların çağrısı üzerine düzenlenen gösteriye yüzlerce kişi katıldı. ABD ve İsrail bayraklarının yakıldığı gösteride Filistinbayrakları ve ABD'nin Kudüs kararını protesto ettiklerini ifade eden yazıların olduğu dövizler taşındı.Beytüllahim'de düzenlenen protestolarda da ABD ve Trump posterleri yakıldı. Doğuş Kilisesi'nin avlusunda toplanan onlarca gösterici, ellerinde üzerleri çarpı işaretiyle çizilmiş Trump resimleri taşıdı. Göstericiler, "Amerika yılanın başıdır, Filistin halkı teslim olmayacak" şeklinde sloganlar attı.

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

bu bebek katilleri yine çok kan dökecekler.bu dökülen kanın sorumlusuda trumptan başkası olmayacaktır.allah büyüktür.ALLAH DUALARI KABUL EDENDİR.SEN BİLİRSİN YARABBİ.SENİN GÜCÜN HERŞEYE YETER.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 07.12.2017 20:09
maho maho

ALLAH,TAN KORKMAZ,KAFİR ZALİM,FESATLAR.İNNEDDİNE İNDALLAHİL İSLAM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.12.2017 18:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT