• Güncel
  • 07.12.2017
  • Son Güncelleme: 07.12.2017 - 00:38

dağı kayıyor

Bakanlık, Dağı’nda kayma tespit etti. Kayak tesisinin boşaltılmasına karar verildi. Ancak Türkiye Kayak Federasyonu uyarıları dinlemedi

Ilgaz dağı kayıyor

Kış sporlarının merkezi Ilgaz Dağı alarm verdi. Türkiye Kayak Federasyonu yetkilileri 2017 yılının ilk aylarında Ilgaz Dağı Milli Parkı içerisinde yer alan kayak tesisinde toprak kayması tespit ederek durumu Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bildirdi. Bakanlık, kendisine ait olan ve işletmesini Türkiye Kayak Federasyonu'nun yaptığı tesise mühendisler gönderdi. Yapılan incelemeler sonunda kayak pistlerinde kayma tespit edildi. Mühendislerin hazırladığı rapor üzerine tesisin yeniden güvenli hale gelmesi ve herhangi bir facianın yaşanmaması için bir süreliğine kapatılmasına karar veren Bakanlık, almış olduğu bu kararı Türkiye Kayak Federasyonu'na iletti. Bakanlık, Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda yer alan tesise, "Toprak kayması var güvenlik nedeniyle boşaltın" yazısı gönderdi. Federasyonu'nun ise tesisi hala açık tuttuğu öğrenildi. Kayak Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada " Dağı oteller bölgesinde bulunan hiçbir otel herhangi bir heyelan tehdidi altında değildir" denildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT