• Güncel
  • 07.12.2017 14:57
  • Son Güncelleme: 07.12.2017 - 14:57

Erdoğan ile Pavlopulos arasında Lozan diyaloğu

'ın ziyareti sırasında Lozan çıkışı yapmaya çalışan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Erdoğan'ın ayarı üzerine sözlerine açıklık getirmek zorunda kaldı.

Erdoğan ile Pavlopulos arasında Lozan diyaloğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'ın başkenti Atina'da Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos ile bir araya geldi.

üzerine yapılan karşılıklı açıklamalar üzerine, , anlaşmanın güncellenmesi gerektiğini ifade ettti.

ANLAŞMAYI DEĞİŞTİRMEYELİM BEKLENTİSİ
Bunun üzerine Yunanistan Cumhurbaşkanı, kendisinin yeterince yetkisinin olmadığını ve anlaşmaya kendisinin müdahale edemeyeceğini söyledi.

"SİZDEKİ YETKİLERE SAHİP DEĞİLİM"
Pavlopulos, "Karşılaştırma yaptınız ve şeref verdiniz bize. Yunanistan'da Cumhurbaşkanı sizdeki kadar yetkilere sahip değildir. Sözünü ettiğiniz konuları hükümet üyeleri dikkate alarak değerlendirecektir." diye konuştu.

ERDOĞAN'I GÜLDÜRDÜ
Yunanistan Cumhurbaşkanı'nın bu sözleri üzerine gülümseyen Erdoğan, cevap vermek istediğini belirterek, "İyi güzel de şimdi cevapsız bırakmak da olmaz, cevabını vermem lazım. Ben tabi hukuk profesörü değilim ama siyaset hukukunu iyi bilirim. Siyaset hukukunda da, özellikle anlaşmaların güncelleşmeleri diye bir şart vardır ve bunu da biz yaparız.

"SİZLER BU KONUYU AÇTIĞINIZ İÇİN..."
Yeter ki ülkeler bu konuda mutabık kalsın. Ve bunun dünyada çok örnekleri vardır. Ben tabii bugün sizler bu konuyu açtığınız için bu konuya girdim. Sizler bu konuyu açmasanız Sayın Çipras'la bu konulara girerdik.

"BİZ DE ÇOK SIKINTILAR YAŞADIK"
Ama öyle de olsa sizler Yunanistan adına ben de Türkiye adına bu konuları görüşmüş olduk. Sizlerin bu denli zaman ayırmanızdan dolayı ben de sizlere özellikle teşekkür ediyorum. Biz de çok sıkıntılar yaşadık o yüzden sistem değişikliğine gidiyoruz.

"BEN HUKUK PROFESÖRÜ DEĞİL AMA SİYASET HUKUKUNU İYİ BİLİRİM"
Ben hukuk profesörü değilim ama siyaset hukukunu iyi bilirim. Siyaset hukukunda da özellikle 'anlaşmaların güncellenmesi' diye bir şart vardır ve bunu da biz yaparız. Yeter ki ülkeler bu konuda mutabık kalsınlar. Bunun dünyada çok örnekleri var."
diye konuştu.

kalan karakter 1000

EGEMEN EGEMEN

NORMAL HER TÜRK SENİNLE GURUR DUYAR..SEVMESE DE ONU İÇİNDE HİSSEDER.. NEREDE ESKİ EZİK HALLERİMİZ NEREDE ŞİMDİKİ ÖZGÜVENLİ KARARLI HALLERİMİZ.. ALLAH UZUN ÖMÜRLER SIHHATLER VERSİN REİSE

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 07.12.2017 16:55
ado ado

reise buradan teşekkür ediyorum kemal nirede reis nerede aradi fark bu

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 07.12.2017 15:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT