• Güncel
  • 07.12.2017 09:32
  • Son Güncelleme: 07.12.2017 - 09:32

'dan Trump'a sert tepki

, Trump'ın skandal Kudüs kararına sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Şu anda Sayın Trump'ın bu açıklamaları adeta 'mikser' görevi görmeye yöneliktir. Karıştırmaya yöneliktir, barıştırmaya değil." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Trumpa sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da işçilere seslendi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Taşeronlar komisyonculuk görevi suretiyle arada belli bir kazancı götürmüştür. Allah'ın izni ile gerek belediyelerin bu noktadaki atacağı adımlar, gerekse devletin atacağı adımlar planlandı. Gerek Başbakanımız, gerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, Maliye Bakanımız çalışmaları yaptılar. Biz de değerlendirdik, bu karara vardık. Hayırlı olsun. Allah mübarek etsin. 900 bin malum işçi bundan istifade ediyor. Artık benim sonum ne olacak diye bir şey yok.

Bugün malum Atina'ya gidiyorum. Görüşmelerimiz var. Oradan da yarın Gümülcine'ye geçecek oradaki kardeşlerimizle bir arada olacağız.

SAYIN TRUMP'IN NEYE YARANMAK İSTEDİĞİNİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL
En önemlisi şu. TSİ ile dün gece Amerika başkanı Kudüs'le ilgili açıklama yaptı. Amerika başkanı, aslında BM 1980 kararını falan adeta hiçe saymıştır. Bugüne kadar Amerika ve İsrail'den başka dünyada hiçbir ülkenin 1980 BM kararının dışında, ona aykırı bir adımı olmamıştır. Sadece bu iki ülke burada bu şekilde direnmiştir. Sayın Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil. Kudüs, Müslümanların, Hıristiyanların ve kısmi olarak da Musevilerin adeta ibadetgahı olarak görülmüştür bugüne kadar. Ağırlıklı olarak Müslümanların ilk kıblegahıdır. İlk kıblemizdir bizim Mescid-i Aksa. Böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump sen yapmak istiyorsun? Siyasi liderler karıştırmak için değil, barıştırmak için olurlar.

TRUMP MİKSER GÖREVİ GÖRÜYOR
Şu anda Sayın Trump'ın bu açıklamaları adeta 'mikser' görevi görmeye yöneliktir. Karıştırmaya yöneliktir, barıştırmaya değil.
Çarşamba günü İİT dönem başkanı olarak tüm üyeleri İstanbul'da toparlayacağız. Bunun yanında telefonlarla görüşmelerimi sürdürüyorum. Papa ile de görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam ya da yarın sabah görüşeceğim. Onunla da bu konuyu görüşmem lazım. Sayın Putin ile de görüşmemi yapacağım.

Haklı olan güçlüdür bunu böyle bilmesi lazım. Burada biz haklıyız ve bu kumpasların ardında ve arkasında nelerin olduğunu da son zamanlardaki bu mahkeme sürecinden gayet iyi biliyoruz. Mahkemede dönen dolapları görüyorsunuz. Burada yalan söyledim, filanca rüşvet almadı, tamam da haftalardır aylardır ne ile meşguldü bu insanlar. Şu anda herkesin foyası açık net ortaya çıkıyor. Muameleye de buna göre tabi olacaklar.

Çarşamba günü Kudüs ile ilgili İİT liderler zirvesini İstanbul'da toplayacağız ve bu toplantımızdan sonra da bazı etkinlikleri planlama çalışmalarını ayrıca yapıyoruz. Çünkü burada durmak yok, yola devam.

kalan karakter 1000

ERDAL ERDAL

TRUMP SAYIN ERDOĞAN VE PUTİNE ŞAH ÇEKTİ.S400 FÜZELERİNİ MÜSLÜMAN BİR ÜLKEYE VERMEYİ HIRİSTİYAN RUSLAR KABUL EDECEKMİ.KUDUS İLE HIRİSTİYAN PUTİNİ VE RUS HALKINI TERCİH YAPACAK HALE GETİRDİ.DEAŞ IN BİTMESİYLE SURİYE DE TÜRKİYE NİN,İRAN'IN VE RUSYA'NIN DİKKATİNİ DAĞITTI.İSRAİLE SURİYE' YE DOĞRU HAREKET YÖNÜ KAZANDIRMAYA ÇALIŞTI.İSLAM ORDUSUNUN BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMADIĞINI HER ŞEYİN GÖRÜNTÜ OLDUĞUNU İSPATLAMAYA ÇALIŞIYOR.SAYIN CUMHURBAŞKANI NIN ZEKASINI TEST EDİYOR.LAKİN ALLAH'IN FETİH SURESİNİ DİKKATE ALMAMIŞ.FETİH MUHAKKAK GERÇEKLEŞECEK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.12.2017 16:44
misafir. misafir.

trumpa adını ben koyuyorum aptal sarışın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.12.2017 16:14
ihsan ihsan

işleri karıştıran damadı Yahudi kendide Yahudi olmadımı trumpun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.12.2017 12:47
Hüsamettin Hüsamettin

Gündem yaratıyorlar,dikkatinizi Türkiye'nin güneyinden ayırmayın.Birden fazla cephe ile bizleri oyalamak istiyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.12.2017 11:35
FatihSultan FatihSultan

amerika resmen kaşınıyor pislik şerefsiz yahudiler sonları bataklık olacak İnşallah, chpkk lılar çok seviniyor bu duruma bir de Türk milleti ile yaşayan israil uyruklu chpkk lılardaki duyumlar oh diyenler var, bunlar düpe düz Müslüman düşmanıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.12.2017 11:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT