• Güncel
  • 07.12.2017 11:28
  • Son Güncelleme: 07.12.2017 - 11:28

ile Kudüs'ü konuşacak ​

, Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından sonra ile görüşeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa ile Kudüsü konuşacak  ​

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'in başkenti olarak Kudüs'ü tanıdıklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ın başkenti Atina'ya yapacağı ziyaret öncesi Trump'ın bu kararına ilişkin açıklama yaptı.

"İLK KIBLEMİZDİR MESCİD-İ AKSA"
Kudüs'ün Müslümanların, Hıristiyanların bir kısmının da Musevilerin ibadetgahı olarak görüldüğünü belirten Erdoğan, "Ağırlıklı olarak Müslümanların ilk kıblegahıdır. İlk kıblemizdir bizim Mescid-i Aksa." dedi.

"BEN GÜÇLÜYÜM, ÖYLEYSE HAKLIYIM DİYORSA..."
Erdoğan, "Şu anda Sayın Trump'ın bu açıklamaları adeta 'mikser' görevi görmeye yöneliktir. Karıştırmaya yöneliktir, barıştırmaya değil.

Burada Sayın Trump, 'Ben güçlüyüm, öyleyse haklıyım' diyorsa, yanılıyor. Güçlü olmak, haklı olmak demek değildir. Haklı olan güçlüdür. Bunu böyle bilmesi lazım.

"PAPA İLE GÖRÜŞECEĞİM"
Telefonla görüşmelerimi sürdürüyorum. Burada sadece İslam ülkelerini değil hatta 'yla da görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam veya yarın sabah görüşeceğiz. Çünkü burası aynı zamanda Hristiyanların da mabedi, onunla da bu konuyu görüşmem lazım. Sayın Putin'le de görüşmemi yapacağım. Batı ülkeleri, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya'yla da görüşmelerimi yapacağım.

"SADECE MÜSLÜMANLARIN DEĞİL İNSANLIĞIN GÖREVİ"
Çünkü bu artık sadece Müslümanların değil adeta insanlığın görevidir." diye konuştu.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

papadan ümidin varmı küfür bir millettir yahu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 07.12.2017 12:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT