• Güncel
  • 06.12.2017 14:27
  • Son Güncelleme: 06.12.2017 - 14:27

alkışını bile inkar etti

'nün iş dünyası yapılanması davasında yargılanan , tutuklanma sebebinin medya olduğunu söyleyince mahkeme başkanı müdahale etti.

Ömer Faruk Kavurmacı alkışını bile inkar etti

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin karşısında bulunan duruşmada ifade veren mal varlıklarına el konulduğunu, şirketlerine kayyum atandığını, hakkındaki suçlamalara da tek tek cevap vereceğini söyleyerek, "Tüm suçlamaları reddediyorum."ifadelerini kullandı.

MAHKEME BAŞKANI: ALGIYA DEĞİL OLGUYA BAKARIZ
Kavurmacı savunmasında "Medyada gerçekle ilgisi olmayan suçlamalarda bulunuldu. Toplum vicdanlarında mahkum edilmem için yapıldı." demesi üzerine mahkeme başkanı Ali Öztürk, "Basının manşetleri bizi ilgilendirmez. Algıya değil olguya bakarız." diyerek sanığın savunmasına devam etmesini istedi.

"RIZANUR MERAL'İ ALKIŞLAMADIM"
Kavurmacı, " üyesi değilim. ByLock kullanmadım. ByLock'u tutuklandıktan sonra öğrendim. 17-25 Aralık'dan sonra iki oğlumu da Fatih Koleji'nden aldım. Eğitim hayatımda FETÖ'nün yurtlarında kalmadım, okullarında okumadım. Digitürk iptal işlemi gerçekleştirmedim. 2014 yerel seçimlerinde şirketimin önce cephesine Başbakanımızın ve Kadir Topbaş'ın fotoğraflarını astım. AK Partiyi destekledim. Rızanur Meral'i alkışlamadım. 'dan ilk resmi olarak istifasını sunan benim. 15 Temmuz'dan sonra kaçmadım. Milletimin hizmetinde kalmayı tercih ettim. Vatanını seven, milletini seven bir neferim öylede kalacağım. Beraatimi ve tahliyemi talep ederim." ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

hakkı hakkı

hayatları yalan. akıbetleri ise gerçekten çok kötü.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.12.2017 16:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT