• Güncel
  • 06.12.2017 22:47
  • Son Güncelleme: 06.12.2017 - 22:47

Macron: "Fransa'nın onaylamadığı üzücü bir karardır"

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin karara ilişkin açıklamalarda bulundu: "Fransa'nın onaylamadığı üzücü bir karardır. Bu, uluslararası hukuka ve BM Güvenlik Konseyi kararlarına aykırı bir karardır"

Macron: Fransanın onaylamadığı bir karardır

Fransa Cumhurbaşkanı , ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin kararın Fransa'nın onaylamadığı "üzücü" ve uluslararası hukuk ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarına aykırı bir karar olduğunu belirtti.

Temaslarda bulunmak üzere Cezayir'in başkenti Cezayir bulunan Macron, düzenlediği basın toplantısında ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Fransa'nın onaylamadığı üzücü bir karardır. Bu, uluslararası hukuka ve BM Güvenlik Konseyi kararlarına aykırı bir karardır" ifadelerini kullanan Macron, Kudüs'ün statüsünün uluslararası toplumu ilgilendiren bir konu olduğunu kaydetti.

Macron, Kudüs'ün statüsünün BM çatısı altında İsrail ile Filistin arasında belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

kalan karakter 1000

tevfik, tevfik,

AFFERİN MACRON A ,SAĞDUYULU

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.12.2017 08:34
KARTAL KARTAL

HEYYY FRANSIZ LAFLAN GEMİ YÜRÜMEZ İCRAAT GÖRELİM İCRAAT.......................

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 06.12.2017 23:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT