• Güncel
  • 06.12.2017 12:36
  • Son Güncelleme: 06.12.2017 - 12:36

Çavuşoğlu'ndan ABD'li mevkidaşına Kudüs uyarısı

Dışişleri Bakanı , NATO toplantısı için bulunduğu Brüksel'de ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile bir araya geldi. Çavuşoğlu, ABD'nin Kudüs'ü başkent ilan etmesi hakkında Tillerson'a, "Bölgeye istikrar ve barıştan ziyade kaos getirecektir." dedi

Çavuşoğlundan ABDli mevkidaşına Kudüs uyarısı

Dışişleri Bakanı ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson ile Brüksel'deki NATO toplantısında Kudüs'ü başkent ilan edilmesi meselesini görüştü.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma girişimi ile ilgili olarak, "Bu büyük bir hata olacaktır. Bölgeye istikrar ve barıştan ziyade kaos getirecektir. Türkiye'nin tutumu bellidir. Buna sadece Müslüman dünyası değil, tüm dünya karşı çıkmaktadır. ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'a daha önce de söyledim, görüşmemde de bunu tekrar dile getireceğim."

Geçtiğimiz saat ise Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Twitter'dan Kudüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kudüs'ün başkent ilanının kriz ve kaosa kapı aralayacağını belirten Bozdağ, "Herkesi dünya barışını tehlikeye atmaktan kaçınmaya davet ediyorum" diyerek, "Herkes için büyük felaket olur" ifadelerini kullanmıştı.

kalan karakter 1000

MİSAFİR MİSAFİR

REX TİLLERSON NE YAPMAK İSTİYOR: Erdoğan-Esed düşmanlığından faydalanıp Suriye’deki varlığını kabul ettirmek, Erbil’i İncirliğe açmak istiyor. Türkiye’yi zora sokmak, masadan uzaklaştırmak, Esed'i gaza getirip Türkiye'nin Suriye'den çekilmesini istemek hatta ABD desteğinde Rejim güçleriyle birlikte PKK=YPG=SDG=SDF'yi de devreye sokup Hatay'ı da almak istiyor. Kısacası, Rusya ve Esed’i kullanarak “Erbil-İncirlik” terör koridorunun önünü açmak istiyor. BUNA KARŞILIK BİZ NE YAPALIM: Rusya, İran ve Esed’le görüşüp, işgalci ABD ve terörist askerlerini Suriye’den tamamen atmayı ve böylece Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlamayı teklif edelim. Rusya ikili oynamıyorsa bunu Esed'e kabul ettirecektir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.12.2017 17:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT