;

Yolsuz Kılıçdaroğlu

Sabah gazetesi yazarlarından Hilal Kaplan, bugün köşesinde CHP Genel Başkanı 'nun Türkiye'ye kurulan kumpasların hemen öncesinde ya da sonrasında 'cülerle yaptığı görüşmelere dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Yolsuz Kılıçdaroğlu

Sabah gazetesi köşe yazarı Hilal Kaplan, bugün köşesinde yazdığı yazıda 'nun 'cülerle olan kritik temaslarını ele aldı.

İşte Kaplan'ın o yazısı

7 Şubat 2012 MİT krizinden bir hafta önce, Kılıçdaroğlu, "Yargıda cemaat kadrolaşması var diyemem" şeklinde bir çıkış yapmıştı. Bu çıkışın ertesi günü, CHP'deki makamında 'de yaşayan Feto'nun önde gelen temsilcilerini ağırladı. FETÖ'cü heyetin başında Türk- Amerikan Birliği'nin Başkanı Faruk Taban vardı. Diğerleri de ABD'deki FETÖ'cü okullarda müdürlük yapan veya FETÖ'ye lobicilik yapan vakıf başkanlarıydı. İşte 30 Ocak'ta gerçekleşen bu görüşmeden tam bir hafta sonra MİT Müsteşarı Hakan Fidan, FETÖ'cü savcı Sarıkaya tarafından ifadeye çağrılmıştı.
17-25 Aralık operasyonundan bir hafta öncesinde de bu sefer Kılıçdaroğlu ABD'deydi. Bu ziyaretinde, resmi programında yer almayan bir görüşme yaptı. Türk-Amerikan Birliği'nin Başkanı Faruk Taban ve Rumi Forum'un Başkanı Emre Çelik'le bir araya geldi. Basına yansıdığına göre 7 Şubat öncesinde olduğu gibi, FETÖ'cüler Kılıçdaroğlu'na gelmekte olan operasyonun bilgisini verdi ve desteğinden emin olmak istedi. Kılıçdaroğlu ise arkalarında olduğunu 17 Aralık sonrasındaki performansıyla kanıtladı.
İlginçtir, 19 Aralık günü Kılıçdaroğlu, ABD'nin o dönemki elçisi Ricciardone'ye de öğle yemeğinde misafir olmuştu. Basına, "tarafların yolsuzlukla mücadelenin sürdürülebilir olması gerektiği konusunda hemfikir oldukları" açıklandı. Yemek sonunda, CHP ile Washington yönetimi arasında Kılıçdaroğlu'nun ABD'ye gitmesi ile başlayan iletişim sürecinin devamı konusunda uzlaşmaya varıldı. Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlarımız, ABD'ye giderek teması sürdürecekler" mesajı verdi.
O yüzden bugün, ABD'nin Zarraf iddianamesinde 'yolsuzluk' kelimesi bile geçmezken, ABD'nin tek derdi Türkiye'yi İran ile ticaretini ABD şirketlerini aracı kılmadan, doları bypass ederek serbestçe yaptığı için cezalandırmakken, Kılıçdaroğlu'nun sanki görülmekte olan bir yolsuzluk davasıymış gibi konuşmasına şaşırmayın.
Ortada bir yolsuzluk varsa, o da Atatürk'ün partisini ABD uşağı haline getiren, çevresi ByLock'çu danışmanlarla kaynayan, her ağzını açtığında FETÖ'nün suflörlüğünde konuşan Kılıçdaroğlu'nun yolunu kaybetmişliğidir.

  • 24 Kasım 2017, Cuma 08:33

kalan karakter 1000

recep  bey,,, recep bey,,,

artık bu adam hakkında yorum yapmaya bile tenezzül etmiyorum ,boş kafa iradesini bir yerlere satmış,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.11.2017 16:20
ali gür ali gür

şu aşamada bu maraton kemale k.k. ya hala oy verenler varsa onların akıllarından şüphe etmek lazım.kaset kumpasıyla başkanlığa gelen adamdan millete ne fayda gelir. inşallah yakında k.k. nında kasedi çıkarda bizlerde seyrederiz.chp artık atatürkün partisi değil. onun bunun partisi olmuş. lütfen chp ye atatürkün partisi demeyelim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.11.2017 15:29
AHMET AHMET

ŞER ODAKLARINA HİZMET EDEN KUKLA HERİF

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 24.11.2017 11:40
selami özde selami özde

eğer kiliçtaroğlunun da bir videosu yoksa ben hiç bir şey bilmiyorum,göreceksiniz eninde sonunda ortaya çıkacak,konuşmuyor konuşturuluyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır5
cevapla 24.11.2017 09:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.