;

Uylazvegas!

Karadeniz’in Lazvegas’ı olarak bilinen kumar kenti Batum, birçok ocak söndürdü. Eğlence merkezleri ve casinolarda milyonlarını kaybeden Türkler, yarı çıplak geri döndü!

Uylazvegas!
1989'da açılan 'ndan kimlikle geçiş için 31 Mayıs 2011'de Türkiye ve Gürcistan arasında protokol imzalandı. Bu kolaylık sonrası özellikle Batum'a giden Türklerin sayısı, yıllık, 6 milyona ulaştı. Batum kenti en çok Doğu Karadeniz'de, Artvin, Rize, Trabzon ve Giresun ile Doğu'da Erzurum ilerinden ziyaretçi almaya başladı. Kimlikle geçilen ve bölgede eğlence hayatının merkezi haline gelen Batum kentine gitmek isteyenlerin sınır kapılarında oluşturduğu kuyruklar, uzadıkça uzadı. Sürücülerin oluşturduğu uzun araç kuyrukları da, Karadeniz Sahil Yolu'nu kapladı. Sınır kapısına 17 kilometre uzaklıktaki Batum'un ışıl ışıl caddeleri, 7 yıldızlı otelleri, su parkları ve eğlence merkezleri, Türk ziyaretçilerin aklını çaldı. Disko, gece kulüpleri ve sayıları her geçen gün artan kumarhaneleri tercih eden Türkler'in sayısı, arttıkça arttı. Kumarhanelerde kazançlarını bırakanlar, döndüklerinde kayıplarını telafi için kredi çekip, evini, arabasını, arsasını hatta ahırındaki ineğini bile satmak zorunda kaldı. Gece hayatına kapılanların aile düzenlerinin bozulduğu, eşlerinden boşanma noktasına geldiği anlaşıldı. Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu, bu tehlikeyi anlattı. "Bu hastalığın tedavi edilmesi gerekiyor. Yoksa daha da vahim sonuçlar doğacak. Bir denetim olmalı" dedi.
  • 24 Kasım 2017, Cuma 02:40

kalan karakter 1000

ayhnkrblt ayhnkrblt

Kapitalizm kurbanları. Bu da değişik bir sömürgecilik, insanların sadece paralarını sömürmüyorlar. ailelerini yıkıyorlar, namuslarına halel getiriyorlar ve en önemlisi insanlıktan çıkıyorlar. Bu sömürge devletlerin başını da tabiki Las Vegas ı ile ABD çekiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.11.2017 09:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.