;

Türkiye'ye 3 ayaklı saldırı planı

17-25 Aralık darbe girişiminin küresel ayağı olan 'deki Halkbank davası ı üzerinden Türkiye'yi ekonomik olarak köşeye sıkıştırma planı bir bir devreye sokuldu. Yargısından emniyetine, kredi derecelenme kuruluşlarından medyasına kadar hepsi ayarlı şekilde girişiminde kirli oyunun ayaklarını oluşturuyor.

Türkiyeye 3 ayaklı saldırı planı

'de Rıza Sarraf ile başlayıp Halkbank'a uzanan davalarında Türkiye'yi ekonomik olarak ambargo altına alma planları yapılıyor. Türkiye'de FETÖ'nün emniyet ve yargı içerisindeki militanları tarafından başlatılan 17-25 Aralık darbe girişimi başarılı olmadı. Kirli plan ABD'de yeniden kendini gösterdi. ABD merkezli girişimi, yargı, finans ve medya olmak üzere 3 koldan yürütülüyor.

YARGI AYAĞI
FETÖ'nün kumpas ve montaj belgeleriyle iddianame hazırlayan ABD'li savcı Preet Bharara'nın örgütle ilişkisi deşifre olmuştu. Bharara'nın başlattığı kumpası yardımcısı Joon H. Kim. devraldı. Davanın hakimi ise Richard Berman. Berman da FETÖ'nün 17-25 Aralık yargı darbe girişiminin ardından Türkiye'ye geldi. 8-9 Mayıs 2014'te Four Seasons Bosphorus ötelinde düzenlenen Adalet ve Hukuk Devleti Sempozyumuna katıldı. FETÖ'nün 17-25 Aralık emniyet ve yargı darbe girişiminin ardından görevden alınan FETÖ'cü militanları savunarak terör örgütünün argümanlarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi.

FİNANS AYAĞI
Türkiye'ye ekonomik darbe girişiminde finans ayağında ise kredi derecelendirme kuruşları yer alıyor. Fitch 23 Kasım'da Türkiye için skandal bir karar aldı. Türkiye için 2018 büyüme tahminini yüzde 4.1'den yüzde 3.9'a düşürdü. Enflasyon beklentilerini ise yükseltti. Fitch'in amacı Türkiye'nin uluslararası alanda ekonomik görünümünü zayıflatmak.

MEDYA AYAĞI
Ekonomik darbe girişiminin üçüncü ayağında ise medya yer alıyor. Operasyonel ve yalan haberlerle piyasayı özellikle de döviz kurlarını speküle ediyorlar.

Etiketler: , ,
  • 24 Kasım 2017, Cuma 21:54

kalan karakter 1000

EGEMEN EGEMEN

15 TEMMUZDAN SONRA KÜLLİYEDE REİS NE DEMİŞTİ.."TOPUNUZ GELİN" GELİYORLAR DUVARA ÇARPIP DÖNÜYORLAR..PKK BİTME NOKTASINDA..FETÖ KAFASINI KALDIRAMIYOR..MERKEL ALMANYASI KARMAKARIŞIK..DİK VE NET OLDUĞUNDA HİÇ KİMSE ZARAR VEREMEZ..MESELE CESARET..MANDA ZİHNİYETLER BİZİM ETİMİZ BUDUMUZ NEKİ KAFA TUTUYORUZ DER..ACİZLER EZİKLER SİNER.. VE HEP KAYBEDER..SADECE CESURLAR KAZANIR..ELMAS ZÜMRÜT URANYUM DA KÜÇÜKTÜR AMA DEĞERİ ÇOK BÜYÜKTÜR..İŞTE TÜRKİYE KÜÇÜK AMA ÇOK DEĞERLİ..BUNU BİLEREK ASLA SİNMEYECEĞİZ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.11.2017 11:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.