;

CNN spikerinin 'Allahımıza hamdolsun' rahatsızlığı

CNN sunucu , askeriyedeki yemek dualarında 'Tanrımıza' yerine 'Allahımıza' ifadesinin kullanılmasından rahatsız oldu.

CNN spikerinin Allahımıza hamdolsun rahatsızlığı

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı 'Yemek Duası' konulu genelgeye göre artık Jandarma da yemeklerden önce edilen dua 'Tanrımıza hamdolsun' yerine 'Allahımıza hamdolsun' ifadesiyle değiştirildi.

ekranlarında haberi sunan , bu değişiklikten rahatsız oldu.'SADECE MÜSLÜMANLAR YOK'
Özyurt orduda sadece Müslümanların olmadığını söylerken, 'Yemerklerden önce edilen kutsal duanın sözleri değiştirildi. Tanrımıza hamdolsun artık Allahımıza hamdolsun oldu. Tartışılacak çünkü ordumuzda sadece Müslümanlar görev yapmıyor. Hatırlatalım' dedi.

  • 24 Kasım 2017, Cuma 15:19

kalan karakter 1000

Maho Maho

tanrı diye bir kavram,isim yok.Alemlerin Ölmeyen Padişahının ismi ALLAH,dır.Ortağı da yoktur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır1
cevapla 24.11.2017 17:40
ramazan karataş ramazan karataş

lan pislik bu güne kadar dediğinize sayarsınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır0
cevapla 24.11.2017 17:27
ld ld

ordumuzda ne kadar musluman olmayan asker var once onu acıklasınlar burası musluman bir ülke ve ordusu tabıkı Allahımıza hamd olsun denecek başka izahı yoktur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır0
cevapla 24.11.2017 16:59
Abdullah Abdullah

Peki Tersten düşünelim %95 inin müslüman olduğu söylenen ve ordusuna Peygamber ocağı, askerine Hz. Muhammed (S.A.V)'e hürmeten Mehmetçik denilen bir ülkedeki insanlara alemlerin rabbi olan ALLAH ismi yerine Tanrı detirtilerek dua ettirme selahiyetine kim sahip? Bu ordu hücuma kalktığında ALLAH ALLAH diyor. Tangır tungur demiyor. Azınlığın hakkı için çoğunluğun hakkınının gasp edilmesi adaletmidir? Bu zamana kadar Tanrı sesi Gür sesle söyleniyordu ama müslümanlar istemeyerek tanrı diyor yada içinden ALLAH diyordu Şimdi ise Müslümanların sesi olması gerektiği gibi gür çıkacak ALLAH denilecek. Şimdi içinden isteyen Tanrı, tangır ,tungur diyebilir. Kıskananlar çatlasın......

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır1
cevapla 24.11.2017 16:43
TÜRKİYEM TÜRKİYEM

KİŞİ HERKESİ KENDİ GİBİ BİLİRMİŞ AHU HANIM.BİZDE ONU DİYORUZ YA! ADI BİZDEN AMA KENDİ BİZDEN OLMAYAN İÇİMİZDEKİ HAÇLILAR VE ONLARIN UŞAKLARI DİYE BOŞUNA SÖYLEMİYORUZ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet24
hayır1
cevapla 24.11.2017 16:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.