açıkladı: Okullar ne zaman kapanacak? Yarıyıl tatili ne zaman? 15 tatil ne zaman?

Yurdun dört bir yanında okullarında eğitim gören öğrenciler, Kasım ayının ortalarına girdiğimiz günler itibarıya "yarıyıl tatili ne zaman?", "okullar ne zaman kapanacak?" ve "15 tatil ne zaman?" sorularını daha çok sormaya başladı. Tatilin ne zaman yapılacağını araştıran öğrenciler için cevap çalışma takviminde yer alıyor. Peki yarıyıl tatili ne zaman? 15 tatil ne zaman? İşte detaylar.

MEB açıkladı: Okullar ne zaman kapanacak?

Öğrenciler bir yandan eğitimlerini sürdürürken bir yandan da yarıyıl tatilinin ne zaman yapılacağını araştırıyor. Yarıyıl tatiliyle birlikte 15 günlük tatile çıkacak olan öğrenciler, internet üzerinde de "yarıyıl tatili ne zaman?", "okullar ne zaman kapanacak?" ve "15 tatil ne zaman?" aramalarını yapıyor. Öğrenciler tarafından merak edilen sorunun cevabı ise çalışma takviminde yer alıyor. İşte detaylar.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?
Farklı sınıflarda ve farklı okullarda eğitim gören yurt genelindeki milyonlarca öğrenci, yaklaşan yarıyıl tatili için şimdiden araştırmalara başladı. "Yarıyıl tatili ne zaman?", "15 tatil ne zaman?" ve "okullar ne zaman kapanacak?" şeklinde internet üzerinde araştırmasını yapan öğrenciler, 15 günlük sömestr tatilinin başlayacağı tarihi büyük merakla araştırıyor.

Yapılacak olan yarıyıl tatili ile birlikte öğrenciler karne alacak ve birinci kanaat dönemi sona erecek. 15 günlük tatilin başlamasıyla birlikte öğrenciler 15 gün boyunca ikinci kanaat dönemi öncesinde tatil yapacak. Tatilin sona ermesinin ardından da ikinci kanaat dönemi başlayacak ve öğrenciler yaklaşık 4 ay boyunca ikinci kanaat döneminde eğitim görecek.


Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2017-2018 eğitim-öğretim yılı çalışma takvimine göre yarıyıl tatili, 19 Ocak 2018 Cuma günü karnelerin alınmasının ardından başlayacak. Yarıyıl tatili 5 Şubat 2018 Pazartesi günü okulların yeniden açılmasıyla sona erecek ve milyonlarca öğrenci eğitimlerine ikinci kanaat döneminde devam edecek.

Öte yandan ikinci kanaat dönemi yaklaşık 4 ay sürecek ve 8 Haziran 2018 Cuma günü karnelerin alınmasıyla 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi sona erecek ve öğrenciler 3 aylık yaz tatiline girecek.

2018 YILINDA YAPILACAK RESMİ TATİLLER

– 1 Ocak Yılbaşı (Pazartesi günü) resmi tatil

– 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Pazartesi günü)

– 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (Salı günü) resmi tatil

– 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (Cumartesi)

– 14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi (Perşembe günü) resmi tatil

– 15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün (Cuma günü) resmi tatil

– 16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün (Cumartesi günü)

– 17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün (Pazar günü)

– 15 Temmuz Demokrasi Bayramı (Pazar günü)


– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

– 24 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün (Cuma günü) resmi tatil

– 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

– 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazar günü)

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü) resmi tatil

Etiketler:
  • 15 Kasım 2017, Çarşamba 10:44

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.