Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.11.2017 10:40
  • Son Güncelleme: 15.11.2017 12:07

alçaklıkta zirve yaptı

Savunma Bakanlığındaki (Pentagon) basın brifingine Bağdat'tan video konferans yoluyla canlı bağlantı kuran ABD'li komutan Albay Ryan Dillon,"Türkiye, Afrin'e operasyon yaparsa, 'yi koruruz" diyerek Türkiye'yi vurmakla tehdit etti.

ABD alçaklıkta zirve yaptı

Pentagon'daki basın brifingine Bağdat'tan video konferans yoluyla canlı bağlanan liderliğindeki DEAŞ'a Karşı Uluslararası Koalisyonun Sözcüsü Albay Ryan Dillon, açıkça Türkiye'ye karşı terör örgütü PKK'nın yanında olduklarını söyledi.

"PKK'YI DEAŞ DIŞINDAKİ SALDIRILARDAN DA KORURUZ"
Konferans sırasında basın mensupları Albay Dillon'a, Türk güvenlik güçlerinin Afrin'deki PKK/ güçlerini vurduğuna ilişkin iddiaları sordu. Dillon, kendisinde söz konusu iddiaları doğrulayacak bir bilgi olmadığını söyledi. Ancak Dillon, teorik olarak koalisyonun sahadaki ortaklarını DEAŞ dışındaki saldırılara karşı koruma yükümlülüğü olduğunu kaydetti.

"ORTAKLARIMIZI KORUMA SORUMLULUĞUMUZ VAR"
"Koalisyonun Kürtler gibi DEAŞ'a karşı operasyonlara katılmış olan yerel güçleri korumak gibi bir sorumluluğu var mı?" sorusu yöneltilen Dillon "Evet diyebilirim. Bunu daha önce çeşitli vesilerle gösterdik ve kanıtladık. Gerekirse SDG'nin (PKK/) çatısı altındaki herkesi; Araplar, Kürtler, Yezidiler ve Hıristiyanları destekler ve koruruz" dedi.

TÜRKİYE'Yİ VURMAKLA TEHDİT ETTİ
Gazetecilerin ısrarla Türkiye'yi kast ederek "DEAŞ dışındaki odaklardan gelecek saldırılara karşı da korur musunuz?" sorularına PKK savunuculuğu yaparak cevap veren Dillon "DEAŞ ile mücadele eden tüm ortaklarımızı her kim olursa olsun koruruz" ifadelerini kullandı.

OTOBÜS SKANDALINA KOMİK SAVUNMA
PKK'lı teröristlerin DEAŞ'lı teröristleri ABD'nin himayesinde Rakka'dan kaçırmasıyla ilgili de konuşan Dillon "Biz Rakka bölgesinden çıkarken otobüsleri takip ettik. Eğer DEAŞ savaşçılarının kaçması gibi bir durum söz konusu olsaydı havadan müdahale edecektik. Ancak böyle bir durum olmadı"dedi.

Dillon bu ifadelerle, ABD'nin hem DEAŞ'lı hem de PKK'lı teröristleri koruduğunu ve bu iki terör örgütünü NATO üyesi ve stratejik ortağı Türkiye'ye tercih edeceğini ilan etti.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

sadık ünal sadık ünal

ABD dendiği zaman midem bulanıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.11.2017 20:24
Ali Ali

Değil abd Yeryüzünde hiçbir güç buna cesaret edemez, Gök Kubbeyi Yere İndiririz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 15.11.2017 17:27
volkan volkan

nah vurursun it...

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 15.11.2017 16:30
misafir. misafir.

o albay türkiye'yi biraz zor vurur onun rütbesi yetmez türkiyenin vurulması için trump'ın emri gerekir buda savaş sebebi sayılır türkiyeyi vurduğu an abd.bu topraklara bay bay demek zorunda kalır bir daha dönmemek üzere gider çünkü barınamaz türkiye seferberlik ilan ettiğinde 10 milyon asker çıkartır bunların çoğuda yüzde doksan amerikan askeri düşmanı biz şehit oluruz ama abd.ve israil bu topraklarda barınamaz türkiyeye saldıracak devlet her şeyin hesabını iyi yapmalı biz batmış osmanlı değiliz türkiye'yi osmanlıyla karıştırmasınlar kurtuluş harbinde osmanlının ölüsü bunların en kuvvetli dirilerini yok etti şimdiki cumhuriyet osmanlının o durumundan 50 kat daha kuvvetli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 15.11.2017 16:02
Mehdi Mehdi

tırsak çakal sürüleri...

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 15.11.2017 15:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.