Vekil oldun ama adam olamadın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben, “Maraş dondurmacısı kılıklı zavallılardan uzak dur” diyen İnce’ye Maraşlı tepkisi: Dondurmacı kılıklı dediklerin Fransız’ı kovdu. Vekil oldun adam olamadın Muharrem!

Vekil oldun ama adam olamadın!
CHP Yalova Milletvekili 'nin 10 Kasım'da sosyal medya üzerinden Kahramanmaraş'a hakaret niteliğindeki sözleri tepkilere yol açtı. Kahramanmaraşlılar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İnce'den özür bekliyor. Muharrem İnce 10 Kasım'da Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, "Kimsenin Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü kimseden kaçırdığı yok! Bilakis geç de olsa doğruyu görmenden memnunuz. Ayyaş demekten vazgeç, 'Anıtkabir'de Ata'nın huzurunda sap gibi durma' sözlerin için özür dile, Atatürk düşmanı Maraş dondurmacısı kılıklı zavallılardan uzak dur yeter" ifadelerini kullandı. CHP'li vekilin paylaşımında Kahramanmaraş'a hakaret niteliğindeki sözleri kent genelinde tepkilere yol açtı.

NEFRETLE KINIYORUZ
İnce'ye ilk tepki Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'dan geldi. Erkoç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, "İstiklal mücadelemizin meşalesini ateşlemiş kahraman şehrimize ve bugünde ülkemizin istikbal mücadelesinde dünyanın dört bir yanına Ay yıldızlı ürünümüz dondurmamızı taşıyarak katma değer sağlayan bu şehrin kahraman evlatlarına hakaret eden ve hakir görenleri kınıyoruz" ifadelerini kullandı. Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Duran Balsuyu ise, "Kahraman şehir Kahramanmaraş'ın vatandaşlarıyla alay edenleri nefretle kınıyorum" dedi. AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç ve Celalettin Güvenç de düzenledikleri ortak basın toplantısında Muharrem İnce'nin hem şehre, hem mesleğe hem de mahalli kıyafetlere hakaret ettiğini vurgulayarak şiddetle kınadılar. Sosyal paylaşım sitelerinde binlerce kişi de CHP'li vekile tepkilerini dile getirirken, İnce'den özür beklediklerini ifade ettiler.TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
İşte CHP'li Muharrem İnce'ye tepki gösteren vatandaşların yorumları:
#Zeynep Yeter: Bir milletin kültürüyle alay edemezsin önemli olan vekil değil, adam olabilmek
#Ver Mehteri: Bu milletin kültürüne düşmanlık edemezsin, haddini bil..
#Sevengül: Maraş halkını ve kültürünü hedef alıp Osmanlı'ya kinini dışa vuran İnce önce haddini bil sonra özür dile.
#Ender Gök: Bir vekilin İstiklal Mücadelesi Madalyası almış şehrin vatandaşlarıyla dalga geçme hakkını kendinde bulması gerçekten utanç verici! #MuharremİnceÖzürDile

SABAH
  • 14 Kasım 2017, Salı 01:58

kalan karakter 1000

vatansever vatansever

işte chp bu. sakın ola bunlara fırsat vermeyin maazallah memleketi satarlar hemde yunana

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.11.2017 11:15
reis reis

her platformda öğretmen olduğundan bahseder. bence sen öğretmen olamamışsın kutsal mesleğe saygısızlık yapma nasipsiz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 14.11.2017 10:30
ayhnkrblt ayhnkrblt

tükürükle boğulacak bir tipsin ama sana atılacak tükürüğe bile değmezsin. bu ülkenin vatandaşı olmadığın belli. eğer bu ülkenin vatandaşı olsaydın bu ülkenin değerlerine, bu ülkenin Cumhurbaşkanı üzerinden hakaret etmezdin. sizi ABD ve Almanya kabul ediyo, oralara gidip oradaki pisliklerle birlikte yaşayabilirsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır2
cevapla 14.11.2017 10:12
fert fert

PİS HERİF..BİRDE ÖĞRETMEN KÖKENLİ OLACAK..TERBİYESİZ..KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİ BRE DENSİZ..BİLMEZMİSİN ATATÜRKÜN LAFINI..DOĞRUYA SİZ İŞİNİZE GELENLERİ DOĞRU BİLİP İŞİNİZE GELMEYENLERİ BİLMEZSİNİZ..HAYSİYETSİZ CELLATLAR..

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır2
cevapla 14.11.2017 09:59
memo memo

chpkk den adam asla olmaz milletvekili hic olmaz olsa olsa palyaco olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır1
cevapla 14.11.2017 09:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.