Kanseri ''la!

’da sıklıkla tüketilen ın ünü sınırları aştı. Amerikalı profesörler bu bitkiyi araştırdı. ‘Yayla muzu’nun kanserli hücreleri yok ettiği ortaya çıktı.

Kanseri ışgınla!
Anadolu'da yetiştiği yöreye göre "Van muzu", "Hakkari muzu" gibi isimlerle anılan bitkisi, dünyayı fethetti. Amerikalı bilim insanları, özellikle 'daki vatandaşlarımızın elinden düşmeyen ışgını keşfetti. Atlanta Üniversitesi, ışgınla ilgili bilimsel bir araştırma gerçekleştirdi. Kanserli fareler üzerinde yapılan araştırmayla, ışgının kanserli hücrelerin gelişimini durdurduğu belirlendi. Çalışma kapsamında ışgında bulunan "parietin" isimli kırmızı pigmentler kanser hücrelerine enjekte edildi. 2 gün içinde kanser hücrelerinin yarısının öldüğü gözlendi. Amerikalı profesörler, ışgından yapılmış kanser ilacının birkaç yıl içinde kanser tedavisinde kullanılabileceğinin müjdesini verdi. Işgın mucizesini ortaya çıkartan araştırma, dünyanın gündemine geldi. İngiliz ve ABD basını, araştırma sonuçlarını "Işgın hayatınızı kurtarabilir" başlığıyla verdi.

SAĞLIK SAÇIYOR
KANSERLİ hücreleri öldürdüğü belirlenen ışgın bitkisi, tıp dünyasında heyecan yarattı. Anadolu'da aşgın, eşgin, ıçgın, ıçkın, uçgun, uçkun gibi isimlerle de anılan bu bitkinin sağlığa olan faydası "kanserle"sınırlı kalmadı. Işgının faydaları şöyle sıralandı: İçeriğindeki zengin C vitamini ile hazmı kolaylaştırıyor. Mide bulantısını önlüyor. Cildi güzelleştiriyor. Baş ağrısını dindiriyor. Cinsel gücü arttırıyor.
Etiketler: ,
  • 14 Kasım 2017, Salı

kalan karakter 1000

ayhnkrblt ayhnkrblt

bu bitkinin tohum veya köklerinin de yurt dışına çıkarılmaması için yasak kapsamına alınması, istilanın önüne geçilmesi lazım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet48
hayır0
cevapla 14.11.2017 10:15
Dulqarnein Dulqarnein

Anadolu, ENKI nin eski evi, neden burayi sectigi her gün daha belli, bu ANADOLU bereketlidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 14.11.2017 04:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.