Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.11.2017 11:09

Erdoğan Türk bayrağını da bunlardan kurtarmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Kaısm'da yaptığı konuşmada  Atatürk’ü amorf CHP’ye ve ruhu faşist zihniyete bırakmayacağını, Atatürk’ü bunlardan kurtaracağını açıkladı, bu güne kadar Atatürk'ün adını siyasal kazançları için kullanan bazı kesimler bu açıklamadan rahatsız oldu. Türkiye gazetesi yazarı bugünkü yazısında konuyla ilgili "CHP ve ruhu faşist Kemalist zihniyetin Atatürk’ü kendi siyasal çıkarlarına rant aracı olarak kullanmalarına izin verilemezdi." dedi.

Erdoğan Türk bayrağını da bunlardan kurtarmıştı

İşte Fuat Uğur'un "Erdoğan Türk bayrağını da bunlardan kurtarmıştı" başlıklı bugünkü yazısı:

Aslında sadece Kemalistler değil karın ağrısı çekenler. Suret olarak AK Parti cenahında görünen ama hepsi birer Davutçu olup çıkan kesimler artık "eleştiri"lerini öyle bin dereden bin su getirerek değil alenen ortaya döküyorlar. Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde basın danışmanlığını yapanlar da onların arasında.

Önceki günkü yazısının başlığı da tastamam şöyle:

"Atatürkçülere Atatürkçülük taslama sakilliği"

Vallahi Erdoğan düşmanı takıntılı bir taşkafa Kemalistin yüreği ancak böyle bir başlıkla soğutulabilirdi.

Ama bu zat bir hokkabazlık da yapmış (her zaman yaptığı gibi) Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alırken, Hüseyin Gülerce'nin yazısını esas almış.

"Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla" misali. Asıl hedef Tayyip Erdoğan.

Neymiş, dün başka söylüyormuş, bugün başka. Bunu dansöz gibi oradan oraya savrulan birinin söylüyor olması çok trajik.

ERDOĞAN BUNU GEÇMİŞTE DE YAPTI

Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu değil midir?

Öyledir. O hâlde bitmiştir.

Erdoğan aslında Atatürk'ü amorf CHP'ye ve ruhu faşist zihniyete bırakmayacağını, Atatürk'ü bunlardan kurtaracağını söylemekle çok doğru bir iş yaptı. Çünkü Atatürk artık marjinalize olmuş kesimlere terk edilemezdi.

Ve dahası CHP ve ruhu faşist Kemalist zihniyetin Atatürk'ü kendi siyasal çıkarlarına rant aracı olarak kullanmalarına izin verilemezdi.

Herkes unutuyor. Erdoğan bunu geçmişte de yaptı.

ATATÜRK DE BAYRAK DA SİYASAL RANT ARACI DEĞİL

2007 yılı AK Parti'nin iktidara geldiği 2002'den itibaren ısıtılmaya çalışılan Kemalist vesayetin darbe hazırlıklarının zirve yaptığı yıldı. Askerî muhtıralar veriliyor, partiye kapatma davaları açılıyor ve darbeye zemin hazırlamak için de darbeci askerlerin işaretiyle yüz binlerce insan "Cumhuriyet mitingleri" adı altında ellerinde TÜRK BAYRAKLARI ile meydanlara dökülüyordu.

Türk bayrağı sanki yalnızca onlarınmış gibi. Öyle bir atmosfer oluşturdular ki, "Onlar Atatürkçü, bayrağın sahibi" kalanlar ise Türkiye'nin düşmanı, Atatürk'e bayrağa karşıydı.

Atatürk gibi Türk bayrağını da ideolojik bir enstrüman, siyasal rant aracı olarak kullanmaktaydılar.

Erdoğan o zaman bu oyunu da bozmuştu. Evvelden parti mitinglerinde Türk bayrağı pek olmazdı örneğin. O tarihten sonra talimat verdi ve "AK Parti mitinglerinde meydanlar Türk bayraklarıyla kıpkırmızıya boyanacak" dedi. O tarihten sonra da Türk bayrakları tekrar millete geçti. Böylece Türk bayrağı oyunu boşa çıktı CHP'li darbeci Kemalistlerin.

Şimdi de aynı şey oluyor.

Erdoğan Atatürk'ü FETÖ'nün aparatı olmuş amorf CHP'nin elinden alıyor ve milletle paylaşıyor.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

Bayrak Bayrak

Atatürkçülük ruhu faşist vesayetçilere kalmadı. Atatürk vatanperliğin, miiletini sevmenin, akılcılığın, tam bağımsızlığın ve yenilikçiliğin adıdır.Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün maneviyatın da destek alarak inşallah milletimizle beraber istiklal ve istikbal mücadelemizi en kısa zamanda zafere taşıyacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.11.2017 11:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.